Category: KRONIKA E ZEZË

1 35 36 37 38 39 51 370 / 510 POSTS
Vdekje e dyshimtë në Prishtinë

Vdekje e dyshimtë në Prishtinë

Një grua ka ndërruar jetë gjatë trajtimit mjekësor në Prishtinë. Një person ka njoftuar se bashkëshortja e tij kishte ndërruar jetë gjatë trajtimit m ...
​20 vjet nga masakra e Reçakut

​20 vjet nga masakra e Reçakut

20 vjet më parë, forcat policore dhe ushtarake serbe vranë 45 civilë shqiptarë të fshatit Reçak. Në fshatin Reçak të Shtimes, 20 vite më parë forcat ...
Stuhia e borës në SHBA, pesë të vdekur

Stuhia e borës në SHBA, pesë të vdekur

Autoritetet amerikane kanë njoftuar se stuhia dhe reshjet e mëdha të borës kanë shkaktuar vdekjen e pesë personave. Moti i lig e ka përfshirë Kansasi ...
Humb jetën këmbësori i aksidentuar në ‘Veternik’

Humb jetën këmbësori i aksidentuar në ‘Veternik’

Një person i cili ishte i përfshirë në aksidentin i cili ndodhi në fund të dhjetorit në magjistralen Ferizaj-Prishtinë, afër lagjes ‘Veternik’ ka humb ...
Futbolli shqiptar në zi: Ndërron jetë legjenda e madhe

Futbolli shqiptar në zi: Ndërron jetë legjenda e madhe

Futbolli shqiptar ka marrë një lajm të hidhur sot. Mikel Janku ka ndërruar jetë sot në moshën 78-vjeçare. Ish-portieri i Kombëtares së Shqipërisë ...
Acari përfshinë Evropën, 13 persona të vdekur

Acari përfshinë Evropën, 13 persona të vdekur

Vala e të ftohtit që ka përfshirë Evropën ka shkaktuar vdekjen e 13 njerëzve shumica e tyre të zënë nga orteqet në zonat malore. Qindra njerëz janë b ...
I mituri ther rëndë me thikë një person në Ferizaj

I mituri ther rëndë me thikë një person në Ferizaj

Mbrëmë në fshatin Zaskok të Ferizajt, një i mitur ka ther me thikë një person. Në ora 22:30 në fshatin Zaskok të Ferizajt një i mitur ka ther me thik ...
Gjendet pa shenja jete një person në Ferizaj

Gjendet pa shenja jete një person në Ferizaj

Një person është gjetur pa shenja jete dje në fshatin Varosh të Ferizajt. Vdekjen e tij e ka konfirmuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. “Vikt ...
Shkon në tetë numri i të vdekurve nga aksidenti i trenit në Danimarkë

Shkon në tetë numri i të vdekurve nga aksidenti i trenit në Danimarkë

Ka shkuar në tetë numri i personave të vdekur në aksidentin e trenit të së mërkurës në një urë që lidh dy ishujt kryesore të Danimarkës. Policia tha ...
Vdes edhe një polic nga Istogu

Vdes edhe një polic nga Istogu

Polici kufitar, Skënder Gorqaj ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme. Mësohet se shkak i vdekjes së tij ka qenë sulmi në zemër. Ndryshe, Gorqaj i ...
1 35 36 37 38 39 51 370 / 510 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19