Category: KRONIKA E ZEZË

1 34 35 36 37 38 44 360 / 431 POSTS
Rrëzohet në det aeroplani me 188 pasagjerë

Rrëzohet në det aeroplani me 188 pasagjerë

Një avion i kompanisë indoneziane të fluturimeve, “Lion Air” është rrëzuar në det së bashku me 188 persona në bord, pasi është nisur nga kryeqyteti ...
Në 24 orët e fundit, tri raste të dhunës në familje

Në 24 orët e fundit, tri raste të dhunës në familje

Rastet e dhunës në familje në Kosovë nuk kanë të ndalur. Vetëm në 24 orët e fundit, janë raportuar tri raste në vend.Kështu ka bërë të ditur Policia e ...
Dhjetëra të vrarë në sinagogën e Pensilvanisë

Dhjetëra të vrarë në sinagogën e Pensilvanisë

Ka arritur në tetë persona numri i të vrarëve në Pitsburg të Pensilvanisë, të cilët janë qëlluar në një sinagogë nga i dyshuari i identifikuar si Robe ...
Dhuna ndaj grave në Prishtinë, në rritje

Dhuna ndaj grave në Prishtinë, në rritje

Numri i grave të kryeqytetit që raportojnë dhunën në polici, është rritur. Këtë vit për nëntë muaj janë raportuar 284 raste të dhunës ndaj grua ...
Gjendet një trup i pa jetë në afërsi të hekurudhës në Leposaviq

Gjendet një trup i pa jetë në afërsi të hekurudhës në Leposaviq

Në Leposaviq, është raportuar për një vdekje të dyshimtë. Policia e Kosovës thotë se ka marrë informata nga një person, se ai ka parë trupin e një pe ...
Vdes në mal një person në Podujevë

Vdes në mal një person në Podujevë

Policia e Kosovës nga rajoni i Podujevës ka raportuar se një person ka ndërruar jetë derisa i njëjti aksidentalisht ishte duke prerë dru në malin e fs ...
Zhduket një 23-vjeçar nga Mitrovica, familja nuk ka gjurmë nga ai qe 24 ditë

Zhduket një 23-vjeçar nga Mitrovica, familja nuk ka gjurmë nga ai qe 24 ditë

23-vjeçari, sipas familjarëve nuk ka pasur problem me askënd dhe nuk kanë ndonjë pistë dyshimi. Ata kanë kontaktuar të gjithë personat që Azemi është ...
Vdes një çiklist 27 vjeç në Pejë

Vdes një çiklist 27 vjeç në Pejë

Mbrëmë rreth orës 22:40 ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një veture dhe një çiklisti, ku ky i fundit edhe ka ndërruar jetë. Policia ...
Përmbytjet në Francë, mbi 10 numri i viktimave

Përmbytjet në Francë, mbi 10 numri i viktimave

Të paktën 10 veta vdiqën në Francën jugperëndimore të hënën, kur u regjistruan përmbytjet më të mëdha të shekullit, me lumenjtë që dolën nga shtrati d ...
Gjendet i varur në litar një person në Krushë të Madhe

Gjendet i varur në litar një person në Krushë të Madhe

Një person është gjetur i varur në litar sot në Krushë të Madhe të Rahovecit. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Gjakov ...
1 34 35 36 37 38 44 360 / 431 POSTS