Category: KRONIKA E ZEZË

1 31 32 33 34 35 51 330 / 510 POSTS
Vdes gazetari i njohur kosovar

Vdes gazetari i njohur kosovar

Ka vdekur mbrëmë gazetari i njohur i RTK-së, Hivzi Krasniqi. Varrimi i Hivzi Krasniqit do të bëhet sot në vendlindjen e tij në Pejë. Mbrëmë pas me ...
Sot i jepet lamtumira e fundit sulmuesit Emiliano Sala

Sot i jepet lamtumira e fundit sulmuesit Emiliano Sala

Sot i jepet lamtumira e fundit sulmuesit Emiliano Sala, i cili gjeti vdekjen derisa po udhëtonte drejt Cardiffit për të përmbushur ëndrrën e tij për t ...
Kërkohet gjak i të gjitha grupeve për të lënduarit nga aksidenti në Maqedoni

Kërkohet gjak i të gjitha grupeve për të lënduarit nga aksidenti në Maqedoni

Si pasojë e aksidentit 15 persona mbetën të vdekur dhe disa të tjerë ende janë në gjendje kritike. Nga spitali ”8 Shtatori” në Shkup është bërë e dit ...
Ky është djali i deputetit që humbi jetën në aksidentin e mbrëmshëm Shkup-Tetovë

Ky është djali i deputetit që humbi jetën në aksidentin e mbrëmshëm Shkup-Tetovë

Edhe nga LSDM-ja konfirmuan se 25-vjeçari Jovica Trpevski, biri i deputetit nga kjo parti, Blagojce Trpevski ka humbur jetën gjatë rrokullisjes së aut ...
Numri i viktimave nga aksidenti në Maqedoni shkon në 15

Numri i viktimave nga aksidenti në Maqedoni shkon në 15

Qeveria e Maqedonisë në mbledhjen e mbrëmshme të jashtëzakonshme ka sjellë vendim që 14 dhe 15 shkurti të shpallen ditë zie. Një person raportohet se ...
Arrin në 14 numri i viktimave, Maqedonia shpall 14 dhe 15 shkurtin ditë zie

Arrin në 14 numri i viktimave, Maqedonia shpall 14 dhe 15 shkurtin ditë zie

Për shkak të tragjedisë së madhe që ndodhi dje në orët e pas ditës në rrugën Shkup-Tetovë, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, pas përfundim ...
​Ndahet nga jeta akademik Idriz Ajeti

​Ndahet nga jeta akademik Idriz Ajeti

Ka ndërruar jetë më 13 shkurt 2019 në Prishtinë, në moshën 102 vjeçare, albanologu, gjuhëtari e intelektuali, pedagogu dhe anëtari i Akademisë së Shke ...
Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, ka të lënduar

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, ka të lënduar

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak çastesh në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë. Nga ky aksident dyshohet se ka edhe persona të lënd ...
Gjendet pa shenja jete një 26-vjeçar në Gjilan

Gjendet pa shenja jete një 26-vjeçar në Gjilan

Gjatë ditës së sotme është gjetur pa shenja jete një 26-vjeçar në Gjilan. Një 26-vjeçar në qytetin e Gjilanit është gjetur pa shenja jete. Burime ...
Shqiptari gjendet i vdekur në Çagllavicë, dyshohet të ketë vrarë veten

Shqiptari gjendet i vdekur në Çagllavicë, dyshohet të ketë vrarë veten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë fundjavë, në fshatin Çagllavicë, afër Prishtinës. Atje, një person dyshohet t’i ketë dhënë fund jetës së ti ...
1 31 32 33 34 35 51 330 / 510 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19