Category: KRONIKA E ZEZË

1 29 30 31 32 33 50 310 / 493 POSTS
Therje me thikë në Prizren

Therje me thikë në Prizren

Të hënën një person është therur me thikë në Prizren. Viktima ka pësuar lëndime trupore pasi është therur me thikë nga i dyshuari. I njëjti është ...
Theret me thikë një person në Gjakovë

Theret me thikë një person në Gjakovë

Policia ka arrestuar një të dyshuar, pasi ka sulmuar me thikë një person në Gjakovë. Viktima është hospitalizuar dhe gjendja e tij është stabile, nga ...
Humb jetën një fëmijë në Suharekë, policia e cilëson si vdekje të dyshimtë

Humb jetën një fëmijë në Suharekë, policia e cilëson si vdekje të dyshimtë

Dje në Suharekë ka humbur jetën një fëmijë, trupi i tij është dërguar për obduksion. Ndërsa, rasti po hetohet nga policia si vdekje e dyshimtë. “N ...
Vdes gazetari i njohur kosovar

Vdes gazetari i njohur kosovar

Ka vdekur mbrëmë gazetari i njohur i RTK-së, Hivzi Krasniqi. Varrimi i Hivzi Krasniqit do të bëhet sot në vendlindjen e tij në Pejë. Mbrëmë pas me ...
Sot i jepet lamtumira e fundit sulmuesit Emiliano Sala

Sot i jepet lamtumira e fundit sulmuesit Emiliano Sala

Sot i jepet lamtumira e fundit sulmuesit Emiliano Sala, i cili gjeti vdekjen derisa po udhëtonte drejt Cardiffit për të përmbushur ëndrrën e tij për t ...
Kërkohet gjak i të gjitha grupeve për të lënduarit nga aksidenti në Maqedoni

Kërkohet gjak i të gjitha grupeve për të lënduarit nga aksidenti në Maqedoni

Si pasojë e aksidentit 15 persona mbetën të vdekur dhe disa të tjerë ende janë në gjendje kritike. Nga spitali ”8 Shtatori” në Shkup është bërë e dit ...
Ky është djali i deputetit që humbi jetën në aksidentin e mbrëmshëm Shkup-Tetovë

Ky është djali i deputetit që humbi jetën në aksidentin e mbrëmshëm Shkup-Tetovë

Edhe nga LSDM-ja konfirmuan se 25-vjeçari Jovica Trpevski, biri i deputetit nga kjo parti, Blagojce Trpevski ka humbur jetën gjatë rrokullisjes së aut ...
Numri i viktimave nga aksidenti në Maqedoni shkon në 15

Numri i viktimave nga aksidenti në Maqedoni shkon në 15

Qeveria e Maqedonisë në mbledhjen e mbrëmshme të jashtëzakonshme ka sjellë vendim që 14 dhe 15 shkurti të shpallen ditë zie. Një person raportohet se ...
Arrin në 14 numri i viktimave, Maqedonia shpall 14 dhe 15 shkurtin ditë zie

Arrin në 14 numri i viktimave, Maqedonia shpall 14 dhe 15 shkurtin ditë zie

Për shkak të tragjedisë së madhe që ndodhi dje në orët e pas ditës në rrugën Shkup-Tetovë, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, pas përfundim ...
​Ndahet nga jeta akademik Idriz Ajeti

​Ndahet nga jeta akademik Idriz Ajeti

Ka ndërruar jetë më 13 shkurt 2019 në Prishtinë, në moshën 102 vjeçare, albanologu, gjuhëtari e intelektuali, pedagogu dhe anëtari i Akademisë së Shke ...
1 29 30 31 32 33 50 310 / 493 POSTS