Category: KRONIKA E ZEZË

1 29 30 31 32 33 41 310 / 401 POSTS
Zbardhen detajet e vrasjes së sotme, pronari i shtëpisë vrau hajnin në Prishtinë

Zbardhen detajet e vrasjes së sotme, pronari i shtëpisë vrau hajnin në Prishtinë

Prokuroria e Prishtinës ka dhënë detaje rreth vrasjes me armë zjarri që ka ndodhur sonte rreth orës 21:00 në lagjen ‘Veternik’ të kryeqytetit. ...
Policia jep detaje për vrasjen në Prishtinë

Policia jep detaje për vrasjen në Prishtinë

Një person është vrarë sonte rreth orës 21:00 në Veternik të Prishtinës. Policia e Kosovës ka dhënë detaje për këtë rast. "Sot rreth  orës 21:0 ...
Raportohet për një person të vrarë në Prishtinë

Raportohet për një person të vrarë në Prishtinë

Një person është vrarë sonte rreth orës 21:30 në Veternik të Prishtinës. Burimet e Indeksonline brenda policisë kanë thënë se disa hajna kishin ...
Theren me thikë një vajzë dhe një djalë në Lipjan

Theren me thikë një vajzë dhe një djalë në Lipjan

Dy adoleshentë janë therur me thikë mbrëmjen e sotme në qytetin e Lipjanit. Që të dy janë dërguar për trajtim mjekësor, derisa policia ka dalë në vend ...
Theret me thikë një 17 vjeçar në Prishtinë

Theret me thikë një 17 vjeçar në Prishtinë

Një 17 vjeçar është ther me thikë rreth orës 20:00 në Prishtinë. Ai është dërguar për tretman mjekësor në QKUK. Policia ka konfirmuar rastin i ...
Vdiq gazetari i njohur shqiptar nga Manastiri Qenan Hasani

Vdiq gazetari i njohur shqiptar nga Manastiri Qenan Hasani

Qenan Hasani është zëri nga Manastiri që u dëgjua mbi tri dekada. Hasani u lind me 20. 05.1940 në fshatin Desovë të Prilepit. Katër klasat e shkoll ...
Goditet me veturë një 16-vjeçare në Prishtinë

Goditet me veturë një 16-vjeçare në Prishtinë

Një aksident komunikacioni ka ndodhur para pak çastesh në Prishtinë, ku nga një automjet është goditur një vajzë. Aksidenti ka ndodhur tek sema ...
Ndërroi jetë në moshë të re ish-ushtari i UÇK-së

Ndërroi jetë në moshë të re ish-ushtari i UÇK-së

Ndërroi jetë Profesori dhe veterani i UÇK-së Burhan Kalisit Njoftimi nga familjarët: Ju njoftojë se ka ndrruar Jetë Prof. Burhan Kalisi , dj ...
“Rruga për në ferr”, fotografitë shokuese nga zjarri i tmerrshëm në Kaliforni

“Rruga për në ferr”, fotografitë shokuese nga zjarri i tmerrshëm në Kaliforni

Vazhdon lufta me flakët në Kaliforni ku deri më tani numri i viktimave ka shkruar në 42 ndërsa me qindra të tjerë kanë mbetur të lënduar. Zjarr ...
Arti në zi, ndërron jetë ky personazh i njohur shqiptar

Arti në zi, ndërron jetë ky personazh i njohur shqiptar

Ka ndërruar jetë artisti i njohur shqiptar, Paulin Shtjefni. Artisti i njohur Paulin Shtjefni ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme, shkruan lajm ...
1 29 30 31 32 33 41 310 / 401 POSTS