Category: KRONIKA E ZEZË

1 13 14 15 16 17 26 150 / 257 POSTS
Si ndodhi aksidenti ku humbën jetën dy persona në Ferizaj?

Si ndodhi aksidenti ku humbën jetën dy persona në Ferizaj?

Policia e Kosovës thotë se shpejtësia të ketë qenë shkaktari i aksidentit Në një rrugë me borë ndodhi vdekja e dy të rinjve nga Gjilani në orët ...
Aksident i rëndë trafiku në Gjermani, dy të vdekur dhe 20 të lënduar

Aksident i rëndë trafiku në Gjermani, dy të vdekur dhe 20 të lënduar

Në një përplasje mes një makine dhe një autobusi që ndodhi dje në veri të Gjermanisë, dy persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 20 të tjerë janë pl ...
Aksident i rëndë në Zyrih, 1 i vdekur, 44 të plagosur, mes tyre dy shqiptarë

Aksident i rëndë në Zyrih, 1 i vdekur, 44 të plagosur, mes tyre dy shqiptarë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në një autostradë në Zyrih. Autobusi i mbushur plot me pasagjerë është përplasur është përplasur rreth orës 04:15 min ...
8 vjet nga vdekja e Jashar Salihut

8 vjet nga vdekja e Jashar Salihut

Sot janë bërë 18 vjet nga vdekja e Jashar Salihut, përfaqësuesit të parë diplomatik në Zvicër të Qeverisë së Përkohshme të Kosovës, dhe njëherësh edhe ...
Therrje me thikë në Podujevë, arrestohen 2 persona

Therrje me thikë në Podujevë, arrestohen 2 persona

Policia ka arrestuar dy persona në Podujevë pas një mosmarrëveshje që rezultoi në therrje me thikë. Në rast ishin të përfshirë katër persona 2 prej t ...
Një vdekje e dyshimtë në fshatin Mramor të Prishtinës

Një vdekje e dyshimtë në fshatin Mramor të Prishtinës

Policia ka raportuar se një viktimë femër është dërguar pa shenja jete në emergjencë. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor, shkruan lajm ...
Treni përplaset me lokomotivën në Turqi, 7 të vdekur e 46 të plagosur

Treni përplaset me lokomotivën në Turqi, 7 të vdekur e 46 të plagosur

Guvernatori Vasip Sahin u tha reporterëve përmes një fjalimi të transmetuar edhe në televizion se, “46 persona mbetën të plagosur, ndërsa fatkeqësisht ...
Gjashtë muaj pa legjendën Fadil Vokrri

Gjashtë muaj pa legjendën Fadil Vokrri

Sot janë bërë gjashtë muaj nga vdekja e legjendës së futbollit kosovar dhe ish-presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, i cili ...
Vdes Milazim Vitia, ish-deputet i 2 Korrikut

Vdes Milazim Vitia, ish-deputet i 2 Korrikut

Politikani shqiptar dhe ish-deputeti i Deklaratës së 2 Korrikut, Milazim Vitia, ka ndërruar sot jetë në moshën 60 vjeçare, pas një sëmundjeje që kisht ...
Aksident i rëndë trafiku në Klinë – vdes një person, lëndohen katër të tjerë

Aksident i rëndë trafiku në Klinë – vdes një person, lëndohen katër të tjerë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në natën e së hënës, në Klinë. Si rezultat i aksidentit, një person ka mbetur i vdekur në vend, ka bërë ...
1 13 14 15 16 17 26 150 / 257 POSTS