Category: KRONIKA E ZEZË

1 2 3 51 10 / 510 POSTS
Vdes burri më i vjetër në botë në moshën 112-vjeçare

Vdes burri më i vjetër në botë në moshën 112-vjeçare

Bob Weighton, nga Alton, Hampshire, u bë burri më i vjetër në botë gjatë shkurtit, pas vdekjes së Chitetsu Ëatanabe të Japonisë, i cili ishte gjithash ...
Një javë më parë u nis në Turqi për shërim, vdes 25-vjeçari nga Lipjani

Një javë më parë u nis në Turqi për shërim, vdes 25-vjeçari nga Lipjani

Sejdi Smajli nga komuna e Lipjanit, para një jave u nis për mjekim jashtë vendit. Por, 25 vjeçari s’ka mundur të luftojë me sëmundjen e rëndë. Medi ...
Për t’ia marrë pasurinë, burri vrau gruan duke i futur gjarprin helmues në dhomë

Për t’ia marrë pasurinë, burri vrau gruan duke i futur gjarprin helmues në dhomë

Një burrë është arrestuar pasi dyshohet se kishte vrarë gruan e tij duke lënë një kobra (lloj gjarpri) në dhomën e saj. Policia në shtetin jugor të ...
E tmerrshme, i riu vret të dashurën dhe shëtitet nëpër qytet me trupin e saj

E tmerrshme, i riu vret të dashurën dhe shëtitet nëpër qytet me trupin e saj

Një 26-vjeçar në Rusi, ka vrarë të dashurën e tij 24-vjeçare, por nuk është mjaftuar me kaq, por trupin e saj të pajetë e vendosi në një karrocë dore ...
Mësohet shkaktari i vdekjes së boksierit 15-vjeçar

Mësohet shkaktari i vdekjes së boksierit 15-vjeçar

Boksieri kosovar Ensar Mujota e humbi jetën si pasojë e një aksidenti tragjik para dy ditëve. Ai ishte vetëm 15 vjeç. Lajmi për vdekjen e tij u kon ...
Vdes nga koronavirusi ish-zëvendëspresidenti i Real Madridit

Vdes nga koronavirusi ish-zëvendëspresidenti i Real Madridit

Amador Suare Villa, ish-zëvendëspresidenti i Real Madridit gjatë pushtetit të Roman Calderon, ka vdekur sot nga pandemia koronavirus. Ai ishte 76 vjeç ...
FSK-ja dhe policia tërheqin trupin e pajetë të zhdukur disa javë më parë

FSK-ja dhe policia tërheqin trupin e pajetë të zhdukur disa javë më parë

Njësiti i Kërkim-Shpëtimit malor i Gardës Kombëtare të FSK-së sot ka kryer një operacion të kërkimit dhe nxjerrjes së trupit të pajetë të qytetarit B. ...
26-vjeçari që vdiq pasi kërceu nga konvikti është nga Gjilani, në QKUK japin detaje

26-vjeçari që vdiq pasi kërceu nga konvikti është nga Gjilani, në QKUK japin detaje

Pasditen e sotme një 26-vjeçar nga Gjilani ka kërcyer nga kati i pestë i njërit prej konvikteve të Qendrës së Studentëve në Prishtinë. Shefi i Emergje ...
Vdes në QKUK 26-vjeçari që kërceu nga Qendra e Studentëve

Vdes në QKUK 26-vjeçari që kërceu nga Qendra e Studentëve

Në orët e para të mbrëmjes së sotme një person i moshës 26-vjeçare dyshohet se ka kërsyer nga kati i pestë i njërit prej konvikteve në Prishtinë. Ai ë ...
Vdes një pacient gjysmë ore pasi ishte shtrirë në Infektivë, rezultati i testit për koronavirus zbulohet më vonë

Vdes një pacient gjysmë ore pasi ishte shtrirë në Infektivë, rezultati i testit për koronavirus zbulohet më vonë

Një pacient i pranuar sot rreth orës 16:00 në Klinikën Infektive në Prishtinë, ka vdekur vetëm gjysmë ore më vonë. Infektologu Nderim Hasani ka bër ...
1 2 3 51 10 / 510 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19