Category: ARGËTIM

1 49 50 51 52 510 / 514 POSTS
Të gjitha vajzat kur janë ndarë nga i dashuri i kanë kaluar këto faza!

Të gjitha vajzat kur janë ndarë nga i dashuri i kanë kaluar këto faza!

Fatkeqsisht,ashtu si bashkimet edhe ndarjet janë pjesë e jetës dhe jo gjithmonë mund ti shmangim sado që përpiqemi. Por vajzat janë natyrë që e p ...
Këto gjëegjëza janë krijuar për fëmijë, por të rriturit nuk arrijnë dot t’i zgjidhin

Këto gjëegjëza janë krijuar për fëmijë, por të rriturit nuk arrijnë dot t’i zgjidhin

Këto gjeagjëza janë krijuar për fëmijë , por të rriturit duket sikur nuk arrijnë dot t’i zgjidhin. I gjeni dot përgjigjet e sakta? Përgjigjet i k ...
Në jetë kemi dy dashuri të mëdha, mësoni cilat janë ato

Në jetë kemi dy dashuri të mëdha, mësoni cilat janë ato

Dikush me të cilin do të martohesh ose do të jetosh përgjithmonë, mund të jetë babai ose nëna e fëmijëve tuaj: me këtë person do të merrni kuptimin më ...
Ka ardhur koha e pushimeve!

Ka ardhur koha e pushimeve!

Ka ardhur koha e pushimeve! Fëmijët kanë filluar pushimin e tyre shkollor dymujor dhe shumë familje tashmë janë të preokupuar se cili është vendi idea ...
Fakte shokuese: Hitleri nuk e filloi luftën për shkak të hebrenjve, por për shkak të Biblës!

Fakte shokuese: Hitleri nuk e filloi luftën për shkak të hebrenjve, por për shkak të Biblës!

Disa historianë argumentojnë se udhëheqësi i Rajhut të Tretë kishte një fiksim mbi objektin “magjik” të quajtur “Shtiza e fatit”. Ushtarët nazist ...
Qyteti ku njerëzit jetojnë pa fe, pa para dhe pa politikë

Qyteti ku njerëzit jetojnë pa fe, pa para dhe pa politikë

Sapo të lexoni për këtë qytet, do të mendoni se ai ekzistoi shumë kohë më parë, por jo. Ekziston ende një vend në botë ku mund të jetoni, të themi jo ...
5 gabimet dhe pasiguritë e përditshme që po dëmtojnë marrëdhënien tuaj

5 gabimet dhe pasiguritë e përditshme që po dëmtojnë marrëdhënien tuaj

Kur jeta seksuale bëhet e mërzitshme, femrat e kanë më të lehtë të nxjerrin një listë me dobësitë e partnerit të tyre, por harrojnë se kanë edhe ato g ...
Kjo është arsyeja përse dobësohemi më shpesh gjatë verës dhe jo në stinët e tjera

Kjo është arsyeja përse dobësohemi më shpesh gjatë verës dhe jo në stinët e tjera

Studimet tregojnë përse gjatë muajve të verës dobësohemi më shpejt se gjatë stinëve të tjera.  Duket pikërisht kështu, dielli ndihmon të humbasim ...
Astrologe Meri zbulon shenjat më fatlume të muajit Korrik

Astrologe Meri zbulon shenjat më fatlume të muajit Korrik

Astrologia Meri Shehu zbuloi nga studio e Rudina Magjistarit shenjat më të favorizuara për muajt korrik-gusht 2018.  Shehu tha se përgjithësisht ...
Vritet oktapodi që parashikonte saktë ndeshjet e Botërorit [Video]

Vritet oktapodi që parashikonte saktë ndeshjet e Botërorit [Video]

Një oktapod, i cili parashikoi saktë të gjitha rezultatet e Kupës së Botës në Japoni, është vrarë dhe është kthyer në ushqim japonez (sashimi). Molusk ...
1 49 50 51 52 510 / 514 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19