Category: ARGËTIM

1 3 4 5 6 7 52 50 / 514 POSTS
Kamerat kapin bionden, komentatori mbetet pa fjalë

Kamerat kapin bionden, komentatori mbetet pa fjalë

Për herë të parë në histori, legjenda e basketbollit australian Andrew Gaze mbeti pa fjalë. Sipas mediave të huaja, legjenda e Melbourne Tigers, sh ...
Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

22 vjet pasi e kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë e xhiroi Kombëtaren e Kosovës duke e zhvillu ...
Ishte prodhuar gjatë Luftës së Ftohtë, njihuni me fluturaken e forcave ajrore amerikane

Ishte prodhuar gjatë Luftës së Ftohtë, njihuni me fluturaken e forcave ajrore amerikane

Lufta e Ftohtë kishte aktivizuar tej mase NASA-n dhe forcat ajrore të SHBA-ve. Ata ishin në gjendje të realizojnë pothuajse çdo projekt që u vinte në ...
Fshati përrallor në Evropë ku veturat nuk ekzistojnë

Fshati përrallor në Evropë ku veturat nuk ekzistojnë

Duket si një përrallë e vërtetë. Gietorn është fshati që do të donte ta vizitonte të paktën një herë në jetë çdo njeri, për faktin se në këtë fshat ...
Gjykata shpall të pafajshëm gjelin, ai mund të këndojë sa të dojë

Gjykata shpall të pafajshëm gjelin, ai mund të këndojë sa të dojë

Një gjykatë në Francë ka marrë vendim që gjeli Maurice mund të vazhdojë të këndojë, duke hedhur poshtë ankesën e komisionit, i cili akuzoi pronaren e ...
Puna, shëndeti dhe dashuria: Njihuni me parashikimin e yjeve për sot

Puna, shëndeti dhe dashuria: Njihuni me parashikimin e yjeve për sot

DASHI Mos e mashtroni veten! Ndoshta mund të tundoheni për të parë dicka, por aty ka rrezik. Kujto që dëshirat dhe ëndrrat janë kalimtare, prandaj ...
Njerëzit e dhënë pas teorive konspirative, besojnë se personi i fotografuar në Egjipt është Steve Jobs – ata janë të bindur që është gjallë

Njerëzit e dhënë pas teorive konspirative, besojnë se personi i fotografuar në Egjipt është Steve Jobs – ata janë të bindur që është gjallë

Personat e dhënë pas teorive konspirative kanë mbetur të habitur me një fotografi që po qarkullon në internet, me të cilën pretendohet se kinse shihet ...
Futbollisti i njohur zbulon se është pjesë e ‘La Casa de Papel’

Futbollisti i njohur zbulon se është pjesë e ‘La Casa de Papel’

‘La Casa De Papel’ ka në kastin e aktorëve një nga futbollistët më të përfolur të momentit. Neymar nuk po mund të gjejë klubin ku do të luajë këtë ...
Puthja e Donald Trump me Angela Merkel “vjedh” vëmendjen e samitit G7

Puthja e Donald Trump me Angela Merkel “vjedh” vëmendjen e samitit G7

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe kancelarja gjermane Angela Merkel, duket se i kanë përmirësuar marrëdhëniet e janë shumë miqësorë. Në përfun ...
Kjo ishte makina e parë në Kosovë, e familjes Fusha nga Podujeva

Kjo ishte makina e parë në Kosovë, e familjes Fusha nga Podujeva

Kjo fotografi është e familjes Fusha nga Podujeva. Në ketë foto është Zymer Fusha vozitësi i makinës, në krahun e djathte te Zymerit përpara është ...
1 3 4 5 6 7 52 50 / 514 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19