Category: ARGËTIM

1 47 48 49490 / 490 POSTS
Fakte shokuese: Hitleri nuk e filloi luftën për shkak të hebrenjve, por për shkak të Biblës!

Fakte shokuese: Hitleri nuk e filloi luftën për shkak të hebrenjve, por për shkak të Biblës!

Disa historianë argumentojnë se udhëheqësi i Rajhut të Tretë kishte një fiksim mbi objektin “magjik” të quajtur “Shtiza e fatit”. Ushtarët nazist ...
Qyteti ku njerëzit jetojnë pa fe, pa para dhe pa politikë

Qyteti ku njerëzit jetojnë pa fe, pa para dhe pa politikë

Sapo të lexoni për këtë qytet, do të mendoni se ai ekzistoi shumë kohë më parë, por jo. Ekziston ende një vend në botë ku mund të jetoni, të themi jo ...
5 gabimet dhe pasiguritë e përditshme që po dëmtojnë marrëdhënien tuaj

5 gabimet dhe pasiguritë e përditshme që po dëmtojnë marrëdhënien tuaj

Kur jeta seksuale bëhet e mërzitshme, femrat e kanë më të lehtë të nxjerrin një listë me dobësitë e partnerit të tyre, por harrojnë se kanë edhe ato g ...
Kjo është arsyeja përse dobësohemi më shpesh gjatë verës dhe jo në stinët e tjera

Kjo është arsyeja përse dobësohemi më shpesh gjatë verës dhe jo në stinët e tjera

Studimet tregojnë përse gjatë muajve të verës dobësohemi më shpejt se gjatë stinëve të tjera.  Duket pikërisht kështu, dielli ndihmon të humbasim ...
Astrologe Meri zbulon shenjat më fatlume të muajit Korrik

Astrologe Meri zbulon shenjat më fatlume të muajit Korrik

Astrologia Meri Shehu zbuloi nga studio e Rudina Magjistarit shenjat më të favorizuara për muajt korrik-gusht 2018.  Shehu tha se përgjithësisht ...
Vritet oktapodi që parashikonte saktë ndeshjet e Botërorit [Video]

Vritet oktapodi që parashikonte saktë ndeshjet e Botërorit [Video]

Një oktapod, i cili parashikoi saktë të gjitha rezultatet e Kupës së Botës në Japoni, është vrarë dhe është kthyer në ushqim japonez (sashimi). Molusk ...
Këto janë 5 mënyra sesi mund t’i zgjidhni problemet!

Këto janë 5 mënyra sesi mund t’i zgjidhni problemet!

Të gjithë përballeni me ditët e vështira, pasi janë pjesë e jetës. Sipas intv.al  mënyrat janë  të ndryshme si  ta përballoni një situatë me opti ...
Infermierja bën foto me foshnjën e porsalindur por nuk e pa këtë detaj që i tmerroi të gjithë

Infermierja bën foto me foshnjën e porsalindur por nuk e pa këtë detaj që i tmerroi të gjithë

Rrjetet sociale shërbejnë pothuajse çdo herë për njoftime të reja, apo edhe për lindje të reja. Prindër të ri duan ta ndajnë fotografinë e parë e ...
Nëna hyn në dhomë dhe i zë vajzat duke bërë ‘twerk’ në kamerë, shikoni çfarë iu bën

Nëna hyn në dhomë dhe i zë vajzat duke bërë ‘twerk’ në kamerë, shikoni çfarë iu bën

Ky është momenti qesharak kur një nënë e nervozuar, hyn në dhomën e vajzave dhe i gjen ato duke vallëzuar ‘twerk’ para kamerës. Adoleshentet, që ...
Gërmoi në oborrin e shtëpisë, u habit nga ajo që gjeti

Gërmoi në oborrin e shtëpisë, u habit nga ajo që gjeti

Jim Clark nga Northumberland, Angli kaloi 3 dekada duke u përpjekur për të rritur bar në oborrin e tij. Ai e mbillte atë, e fertilizonte dhe e uj ...
1 47 48 49490 / 490 POSTS