Category: ARGËTIM

1 45 46 47 48 49 51 470 / 507 POSTS
Gruaja 71 vjeçare bën tatuazh shenjat e maces

Gruaja 71 vjeçare bën tatuazh shenjat e maces

Një grua 71-vjeçare ka provuar dhe e ka vërtetuar se nuk është vonë për ta bërë një tatuazh. Lesley Holmes nga Burnley, bëri tatuazh shenjat e ma ...
Peshqit helmues në plazhet britanike

Peshqit helmues në plazhet britanike

Një paralajmërim i është dhënë banorëve të plazhit, pasi qindra njerëz janë goditur nga peshqit venedikas, transmeton Indeksonline. Peshqit e vegjë ...
Cili frut është më i mirë për zemrën?

Cili frut është më i mirë për zemrën?

Mollët Mollët janë një burim i shkëlqyer i vitaminës C, kuercitinës, pektinës, dhe fitosteroleve. Studimet klinike janë të pakta gjithsesi dhe me r ...
Dhëndri hero, lë nusen për të shpëtuar njeriun e fundosur

Dhëndri hero, lë nusen për të shpëtuar njeriun e fundosur

Zac Edwards, 32 vjeç, ndërpreu setin fotografik në plazh për t’u zhytur në ujë që të shpëtonte një 18 vjeçar i cili po mbytej, transmeton Indeksonline ...
Do e gjeni shpirtin tuaj binjak vetëm nëse bëni këto 3 gjëra. Mos prisni më!

Do e gjeni shpirtin tuaj binjak vetëm nëse bëni këto 3 gjëra. Mos prisni më!

Nëse doni të dini se si të gjeni shpirtin tuaj binjak, është e domosdoshme që të punoni me veten tuaj, në mënyrë që rruga e gjetjes mos të ketë penges ...
Toka mund të kthehet në një serë

Toka mund të kthehet në një serë

Mund të ngjasojë si skenari i një filmi fantastiko-shkencor me buxhet të ulët, por për shkencëtarët, Toka-serë është një koncept shumë serioz. Kë ...
Spektakli qiellor është shumë afër, gati për të shprehur dëshirat e mëdha?

Spektakli qiellor është shumë afër, gati për të shprehur dëshirat e mëdha?

Spektakli i përvitshëm me sytë nga qielli është shumë afër. Më 10 gusht, si çdo vit, rikthehen Perseidet, ose ndryshe Lotët e Shën Lorencit, të c ...
Përmes kësaj menuje mund të dobësoheni mjaft shpejt

Përmes kësaj menuje mund të dobësoheni mjaft shpejt

Kur vendosim të fillojmë një dietë për të humbur peshë, një nga shqetësimet e zakonshme është zgjedhja e menusë. Për këtë është e rëndësishme të ...
Ja si mund t’a ndaloni enjtjen nga pickimi i mushkonjave!

Ja si mund t’a ndaloni enjtjen nga pickimi i mushkonjave!

Stina e verës na përball me një nga sikletet më të mëdha, siç është pickimi nga mushkonjat. Me siguri ju ka ndodhur që të përballeni me një irrit ...
Dushi çdo ditë gjatë verës ka këto pasoja!

Dushi çdo ditë gjatë verës ka këto pasoja!

Nuk ka si një dush i freskët pas një ditë të gjatë e të lodhshme. Tani në verë, duket sikur çdo kohë është e përshtatshme për dush, por prisni, a ...
1 45 46 47 48 49 51 470 / 507 POSTS