Category: ARGËTIM

1 43 44 45 46 47 50 450 / 493 POSTS
Si do të reagonit nëse dhjetëra persona vrapojnë pas jush?

Si do të reagonit nëse dhjetëra persona vrapojnë pas jush?

Kamerat e fshehta janë ndër format e videove që shikohen më së shumti. Një kamerë e fshehur mjaft interesante shfaq shumë persona në një pozi ...
Turistet rrehen për një selfie para shatërvanit

Turistet rrehen për një selfie para shatërvanit

Policia është dashur të intervenojë për të ndarë dy turiste. Ato nisën të përleshen se cila do bëjë e para selfie para shatërvanit të famshëm ...
“Shiu” i meteorëve dhuroi spektakël në qiell

“Shiu” i meteorëve dhuroi spektakël në qiell

Një shi meteorësh ka ndriçuar qiejt e Evropës dhe Amerikës Veriore të shtunën në mbrëmje, duke i dhënë vëzhguesve të qiellit një mundësi të rrallë q ...
Sa është i dëshirueshëm niveli i tensionit, sheqerit dhe yndyrës në gjak?

Sa është i dëshirueshëm niveli i tensionit, sheqerit dhe yndyrës në gjak?

Ngritja i lartë e tensionit të gjakut, sheqeri dhe yndyra janë rrezik i madh për zhvillimin e sëmundjeve. Vlerat maten me analizat e gjakut në mëny ...
U arrestua për marihuanë, por u bë yll i rrjeteve sociale falë grimit perfekt

U arrestua për marihuanë, por u bë yll i rrjeteve sociale falë grimit perfekt

Një 19 vjeçare nga Dallas i Texasit u arrestua në shkurt të këtij viti për posedim marijuane, ndërkohë që priste shokët e saj për të dalë. Si r ...
Bukuria franceze, ky është sekreti

Bukuria franceze, ky është sekreti

Duke marrë parasysh këto, brendi francez i bukurisë ‘Bourjois’ shpjegon se çfarë bëjnë vajzat franceze për t’u dukur aq mirë. Sa më thjesht, aq më ...
Gruaja 71 vjeçare bën tatuazh shenjat e maces

Gruaja 71 vjeçare bën tatuazh shenjat e maces

Një grua 71-vjeçare ka provuar dhe e ka vërtetuar se nuk është vonë për ta bërë një tatuazh. Lesley Holmes nga Burnley, bëri tatuazh shenjat e ma ...
Peshqit helmues në plazhet britanike

Peshqit helmues në plazhet britanike

Një paralajmërim i është dhënë banorëve të plazhit, pasi qindra njerëz janë goditur nga peshqit venedikas, transmeton Indeksonline. Peshqit e vegjë ...
Cili frut është më i mirë për zemrën?

Cili frut është më i mirë për zemrën?

Mollët Mollët janë një burim i shkëlqyer i vitaminës C, kuercitinës, pektinës, dhe fitosteroleve. Studimet klinike janë të pakta gjithsesi dhe me r ...
Dhëndri hero, lë nusen për të shpëtuar njeriun e fundosur

Dhëndri hero, lë nusen për të shpëtuar njeriun e fundosur

Zac Edwards, 32 vjeç, ndërpreu setin fotografik në plazh për t’u zhytur në ujë që të shpëtonte një 18 vjeçar i cili po mbytej, transmeton Indeksonline ...
1 43 44 45 46 47 50 450 / 493 POSTS