Category: ARGËTIM

1 42 43 44 45 46 49 440 / 490 POSTS
Provoni këta dy përbërës për ta ndalur gërhitjen

Provoni këta dy përbërës për ta ndalur gërhitjen

Sipas studiuesve, jo gjithçka varet vetëm nga mënyra e të fjeturit, një ndikim të madh kanë edhe ushqimet që konsumon para gjumit. Ju sjellim më po ...
Vajzat mund të preken nga depresioni nëse nëna kishte stres gjatë shtatzënisë

Vajzat mund të preken nga depresioni nëse nëna kishte stres gjatë shtatzënisë

Vajzat e vogla duke filluar nga mosha dyvjeçare mund të vuajnë nga depresioni dhe ankthi nëse nënat e tyre kishin përjetuar stres gjatë shtatzënisë, k ...
50 fakte interesante rreth njeriut që nuk i dinit

50 fakte interesante rreth njeriut që nuk i dinit

Disa fakte interesante dhe ndoshta të pabesueshme rreth trupit të njeriut Pjesa e vetme e trupit që nuk ka furnizim me gjak është kornea e syrit. ...
Humb unazën në kopsht, e gjen në një karrot pas 12 vitesh

Humb unazën në kopsht, e gjen në një karrot pas 12 vitesh

Një unazë ari që ishte humbur në një kopsht perimesh 12 vjet më parë është gjetur e kapur në një karrot. Lin Keitch, 69 vjeç, nga Monkton Heathfiel ...
Tentuan të bëjnë “Kiki Challenge”, por shikoni çfarë iu bën policia

Tentuan të bëjnë “Kiki Challenge”, por shikoni çfarë iu bën policia

"Kiki challenge" - vallëzimi i famshëm i rrjeteve sociale është bërë trend gjithandej në botë, transmeton Gazeta Lajm. Së fundi është publikuar një ...
Kësi nuse nuk keni parë asnjëherë, tejet energjike e ‘kallë’ dasmën

Kësi nuse nuk keni parë asnjëherë, tejet energjike e ‘kallë’ dasmën

Videot e nuseve që vallëzojnë janë zakonisht “të qeta” dhe të bukura. Mirëpo, kemi edhe raste kur nuset janë pak më “të gjalla” dhe “të çmendur ...
Nusja nga Kosova gjuan me armë në dasmën e saj

Nusja nga Kosova gjuan me armë në dasmën e saj

Vera është sezoni i dasmave në vendin tonë, e kur jemi te dasmat menjëherë na shkon në mend mënyra e festimit të tyre nga populli shqiptar. E v ...
Si do të reagonit nëse dhjetëra persona vrapojnë pas jush?

Si do të reagonit nëse dhjetëra persona vrapojnë pas jush?

Kamerat e fshehta janë ndër format e videove që shikohen më së shumti. Një kamerë e fshehur mjaft interesante shfaq shumë persona në një pozi ...
Turistet rrehen për një selfie para shatërvanit

Turistet rrehen për një selfie para shatërvanit

Policia është dashur të intervenojë për të ndarë dy turiste. Ato nisën të përleshen se cila do bëjë e para selfie para shatërvanit të famshëm ...
“Shiu” i meteorëve dhuroi spektakël në qiell

“Shiu” i meteorëve dhuroi spektakël në qiell

Një shi meteorësh ka ndriçuar qiejt e Evropës dhe Amerikës Veriore të shtunën në mbrëmje, duke i dhënë vëzhguesve të qiellit një mundësi të rrallë q ...
1 42 43 44 45 46 49 440 / 490 POSTS