Category: ARGËTIM

1 39 40 41 42 43 47 410 / 465 POSTS
Bankomati i prishur fillon të hedhë para, kalimtarët gëzohen tej mase

Bankomati i prishur fillon të hedhë para, kalimtarët gëzohen tej mase

Një çift kalimtarësh kanë parë fatin e mirë me sytë e tyre, pasi kanë arritur të marrin rreth 500 dollarë amerikanë kur një ATM pati një keqfunksion ...
Kjo është videoja më e mirë që do të shihni sot

Kjo është videoja më e mirë që do të shihni sot

Kjo video këtyre qenve do t’jua ndreq ditën – padyshim. Videoja në fjalë shfaq dy qenë, njëri i lënduar dhe duke u trajtuar, dhe tjetri duke ...
Hap një çantë dhe mëso çfarë të pret në dy muajt në vazhdim

Hap një çantë dhe mëso çfarë të pret në dy muajt në vazhdim

Çdo person, diku thellë në shpirtin e tij, pavarësisht nga mosha, vazhdon të besojë në mrekulli dhe magji. Me siguri, kur ishit të vegjël, ju pëlqe ...
Letër vajzës sime, që e humba pa e prekur asnjëherë

Letër vajzës sime, që e humba pa e prekur asnjëherë

Një nënë ka shkruar një letër emocionuese për beben e saj që nuk mundi të vinte në jetë për shkak të një dështimi. “Ti u largove nga unë shpejt d ...
Emrat e çuditshëm të disa fshatrave të Kosovës dhe Shqipërisë

Emrat e çuditshëm të disa fshatrave të Kosovës dhe Shqipërisë

Toponimet e vendeve janë gjithnjë interesant nëse merren për studim apo nga rrënja që krijon emrin e tyre. Në Shqipëri dhe Kosovë ka disa fshatra me e ...
Provoni këta dy përbërës për ta ndalur gërhitjen

Provoni këta dy përbërës për ta ndalur gërhitjen

Sipas studiuesve, jo gjithçka varet vetëm nga mënyra e të fjeturit, një ndikim të madh kanë edhe ushqimet që konsumon para gjumit. Ju sjellim më po ...
Vajzat mund të preken nga depresioni nëse nëna kishte stres gjatë shtatzënisë

Vajzat mund të preken nga depresioni nëse nëna kishte stres gjatë shtatzënisë

Vajzat e vogla duke filluar nga mosha dyvjeçare mund të vuajnë nga depresioni dhe ankthi nëse nënat e tyre kishin përjetuar stres gjatë shtatzënisë, k ...
50 fakte interesante rreth njeriut që nuk i dinit

50 fakte interesante rreth njeriut që nuk i dinit

Disa fakte interesante dhe ndoshta të pabesueshme rreth trupit të njeriut Pjesa e vetme e trupit që nuk ka furnizim me gjak është kornea e syrit. ...
Humb unazën në kopsht, e gjen në një karrot pas 12 vitesh

Humb unazën në kopsht, e gjen në një karrot pas 12 vitesh

Një unazë ari që ishte humbur në një kopsht perimesh 12 vjet më parë është gjetur e kapur në një karrot. Lin Keitch, 69 vjeç, nga Monkton Heathfiel ...
Tentuan të bëjnë “Kiki Challenge”, por shikoni çfarë iu bën policia

Tentuan të bëjnë “Kiki Challenge”, por shikoni çfarë iu bën policia

"Kiki challenge" - vallëzimi i famshëm i rrjeteve sociale është bërë trend gjithandej në botë, transmeton Gazeta Lajm. Së fundi është publikuar një ...
1 39 40 41 42 43 47 410 / 465 POSTS