Category: ARGËTIM

1 2 3 4 5 40 30 / 395 POSTS
Nesër do të flini një orë më pak

Nesër do të flini një orë më pak

Ata që nesër e kanë ditë pune do të duhet të zgjohen më herët, pasi akrepat e orës do shkojnë 60 minuta para. Më 31 mars kur të jetë ora 2 pas me ...
A do të mund ta kapnit këtë kilogram ari? Askush nuk ia arrin

A do të mund ta kapnit këtë kilogram ari? Askush nuk ia arrin

Një video interesante është shpërndarë në rrjetet sociale. Prapa një xhami me një vrime gjendet kilogrami me ar. Ndonëse ai ka një hapësirë, askush ...
“Pushim se ka pjell lopa”, hakohet faqja e shkollës fillore në Prishtinë

“Pushim se ka pjell lopa”, hakohet faqja e shkollës fillore në Prishtinë

Facebook-un e përdorin si mjet informimi si nxënësit e mësimdhënësit për çdo gjë të re në shkollë. Edhe pse deri me tani, shkollës “Qamil Batalli” ...
S’ka WC publike, qytetari urinon para dritares së Shpend Ahmetit

S’ka WC publike, qytetari urinon para dritares së Shpend Ahmetit

Kryeqyteti i Kosovës vazhdon të përballet me mungesë të WC-ve publike. Gjethet e pranverës nuk ia mbuluan pamjen një personi i cili po kryente nevojë ...
priste pronarin e tij të kthehej – çdo ditë, për nëntë vite pas vdekjes së tij (Foto/Video)

priste pronarin e tij të kthehej – çdo ditë, për nëntë vite pas vdekjes së tij (Foto/Video)

Ne të gjithë kemi dëgjuar histori rreth kafshëve që bëjnë gjëra të tilla si ecja në rrugë shumë të gjata për t’u ribashkuar me njerëzit e tyre të dash ...
Pse 90% e femrave joshen pas të dashurit tënd, edhe kur e dinë që jeni të martuar

Pse 90% e femrave joshen pas të dashurit tënd, edhe kur e dinë që jeni të martuar

Edhe femrat zemërmira e të sjellshme ndonjëherë joshen nga meshkujt e martuar. Ekspertët tregojnë se meshkujt gjithmonë kanë më shumë vëmendje kur kan ...
Horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Ja çfarë thonë shenjat e zodiakut për juve sot. Dashi Dielli do ju furnizojë me energji gjatë kësaj dite, e cila do të jetë mjaft pozitive. Li ...
Personi që udhëtoi në kohë, e përshkruan botën pas 200 vjetësh: “Ka dinozaur dhe mposhtemi nga robotët”

Personi që udhëtoi në kohë, e përshkruan botën pas 200 vjetësh: “Ka dinozaur dhe mposhtemi nga robotët”

”Udhëtuesi në kohë prej vitit 2300” pa dinosaur në të ardhmen- pretendim shokues. Një njëri që vetëdeklarohet si udhëtues në kohë nga viti 2300, në ...
Ky është pëllumbi që po shitet për më shumë se 1 milionë euro

Ky është pëllumbi që po shitet për më shumë se 1 milionë euro

Një pëllumb, i emërtuar ‘Armando’, është shitur për një shifër rekord prej 1.25 milionë euro. Shtëpia e ankandit Pipa e nderoi Armando-n, pëllumbin b ...
Mediat gjermane: Shqipëria, bukuria e pazbuluar e Ballkanit

Mediat gjermane: Shqipëria, bukuria e pazbuluar e Ballkanit

Televizioni gjerman RTL i ka dedikuar një shkrim në uebsajtin e saj turizmit shqiptar, të cilin e vlerëson si një bukuri të pazbuluar. Teksa vë në du ...
1 2 3 4 5 40 30 / 395 POSTS