Category: ARGËTIM

1 2 3 4 53 20 / 522 POSTS
Elon Musk habit botën me emrin që ia ka vënë të birit të sapolindur

Elon Musk habit botën me emrin që ia ka vënë të birit të sapolindur

Sipërmarrësi miliarder, Elon Musk, ka tërbuar fansat teksa duket se të birit të sapolindur i ka vënë për emër “X Æ A-12”. 48-vjeçari tha se orët e ...
Gruaja e hap një vrimë të madhe në maskë: Kështu po marr frymë më lehtë

Gruaja e hap një vrimë të madhe në maskë: Kështu po marr frymë më lehtë

Një shitës në Kentucky të Shteteve të Bashkuara ka mbetur i habitur kur e ka parë një kliente, e cila e kishte vendosur një maskë me vrimë të madhe në ...
A mund të jetë kjo zgjidhja për plazhin e këtij viti, në mënyrë që të ruhet distancimi social?

A mund të jetë kjo zgjidhja për plazhin e këtij viti, në mënyrë që të ruhet distancimi social?

Ndërkohë që situata e koronavirusit në Itali dhe në shumë vende të botës vazhdon të jetë shqetësuese, shumë njerëz po mendojnë për plazhin. Në ...
Kosovari ndiqet nga policia zvicerane si në filma, iu shmanget ‘baskive’ në rrugë

Kosovari ndiqet nga policia zvicerane si në filma, iu shmanget ‘baskive’ në rrugë

Të premten në mbrëmje, një 30-vjeçar kosovar derisa arratisej u përballë me një ndjekje të egër të policisë në zonën Aarau. Për disa minuta i a ...
Pa sporte e pa kazino, amerikanët detyrohen që të vënë bast për motin

Pa sporte e pa kazino, amerikanët detyrohen që të vënë bast për motin

Me koronavirusin që ka mbyllur çdo aktivitet sportiv, e po ashtu edhe kazinotë, bastexhinjtë amerikanë detyrohen që të luajnë baste absurde. Një ko ...
A ka qenë Glauk Konjufca tek Burdushi tregon ky i fundit?!

A ka qenë Glauk Konjufca tek Burdushi tregon ky i fundit?!

I ashtuquajturi mjek popullor, Hysri Peqani, ka thënë në emisionin DPT te Fidani se kryeparlamentari i Kosovës, Glauk Konjufca, nuk ka qenë asnjëherë ...
Burdushi: Le të më lejojnë t’ua spërkas dyert LDK’së e VV’së

Burdushi: Le të më lejojnë t’ua spërkas dyert LDK’së e VV’së

I ashtuquajturi mjek popullor, Hysri Peqani, ka thënë se i duhet vetëm pak kohë që të bëjë koalicionin VV-LDK. Ai thotë se njëherë nuk e ka të leju ...
E pabesueshme: Policia gjermane duke dëgjuar këngë patriotike shqiptare

E pabesueshme: Policia gjermane duke dëgjuar këngë patriotike shqiptare

Mund të duket e pabesueshme por, në veturat e policisë gjermane dëgjohen këngë patriotike shqiptare. Se gjermanët dëgjojnë këto këngë, është dëshmu ...
Po gjuante mbeturinat, punëtorit i ndodh e papritura: Për pak sa nuk grimcohet

Po gjuante mbeturinat, punëtorit i ndodh e papritura: Për pak sa nuk grimcohet

Një burrë është tërhequr nga mekanizmi i një kamioni mbeturinash dhe gati është shtypur për vdekje. Sipas mediave britanike, bëhet fjalë për një pu ...
Kështu ndizet makina kur i harxhohet bateria, pa pasur nevojë ta tërhiqni

Kështu ndizet makina kur i harxhohet bateria, pa pasur nevojë ta tërhiqni

Problemi me ndezjen e veturës në çelës është një ndër më të zakonshmit për ngasësit e veturave, e sidomos në periudhën e dimrit. Në të shumtën e ra ...
1 2 3 4 53 20 / 522 POSTS