Berisha tregon anën romantike, i bën urimin më të ndjerë Lilit të tij!

Berisha tregon anën romantike, i bën urimin më të ndjerë Lilit të tij!

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka treguar anën e tij më romantike dhe të ndjeshme përmes një urimi special për bashkëshorten e tij Lirisë, e cila ka festuar 70-vjetorin e lindjes.

Ai e ka quajtur bashkëshorten perëndeshë të dashurisë dhe mirësisë.

Postimi i plotë i Sali Berishës në  Facebook:

Te dashur miq, sot per te gjithe familjen tone eshte nje dite e veçante, gezimi dhe feste!

Ne sot festojme ditelindjen e Lilit, perendeshes se dashurise, miresise, fisnikerise te familjes tone, 70 vjetorin e lindjes se saj dhe 47 vjetorin e marteses tone!

Sot, pas dekadash dashurie te pakufishme, mbeshtetje te jashtezakonshme tejet te çmuar, kujdesi te pakursyer te deshmuar ndaj meje, femijeve dhe femijeve te femijeve tane, fjalet nuk arrijne te shprehin ndjenjen e mirenjohjes tone te pakufishme ndaj saj!

Por me gjuhen e zemrave tona i urojme Lilit sot edhe shume e shume vite te tjera se bashku plot shendet, gezime dhe suksese te tjera ne ndihmen e femijeve ne Shqiperi. Gezuar Lili!! sb

 

 

COMMENTS