Berisha: Bën thirrje që të përkrahen iniciativat e Nismës në Qeverinë e Kosovës

Berisha: Bën thirrje që të përkrahen iniciativat e Nismës në Qeverinë e Kosovës

Kryetari i NISMA Socialdemokrate dega Pejë, Gëzon Berisha ka kritikuar partnerët e koalicionit Qeverisës për mospërkrahjen e inicativave të cilat zv. Kryeministri Fatmir Limaj dhe subjekti i tij po i ofron për votim në kabinetin Qeveritarë dhe ky i fundit po heziton ti jap mbështetje, shkruan Gazeta Lajm

 

Berisha reagimin e tij e vazhdon me disa nga punët të cilat Ministrat e Nismës në Qeveri në krye me Limajn i kanë arrtitur ti bëjnë dhe të cilat apelon që të mos gjelozohen por të gëzojnë përkrahje pa dallim.

 

Mbrojtja e prodhime vendore, produkteve bujqësore, programi i vetëpunsimit, reforma në arsim, çdo familje një të punësuar këto janë të arriturat e Nismës në Qeveri pa e mos harruar kontributin e Limajt për Demarkacionin tha Berisha./Lajm.net

Vërtet ndoshta po e teproj, por pse të gjithë kritikojmë e secili prej nesh e vëren që është gjendja alarmante në të…

Posted by Gezon Berisha on Tuesday, July 17, 2018

 

COMMENTS