Barcelona e Atletico kërkojnë finalen e parë për vitin 2020, formacionet zyrtare

Barcelona e Atletico kërkojnë finalen e parë për vitin 2020, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Barcelonës dhe Atletico Madridit.

Pas sfidës Real Madrid vs Valencia, ku u mësua finalisti i parë me ekipin e ZInedine Zidane që triumfoi 3-1, radha është për super ndeshjen Barcelona – Valencia, raporton Gazeta Express.

Sonte, nga ora 20:00, në Jeddah të Arabisë Saudite në King Abdullah Sports City, Barcelona sfidon Atletico Madridin, një përballje emocionuese dhe shumë e bukur për t’u ndjekur, sidomos pas fitores së Realit pasi të dielën, mundësia është të kemi një tjetër “El Clasico”.

Si Ernesto Valverde, ashtu edhe Diego Simeone kanë hedhur në fushë më të mirët që i kanë të gatshëm dhe pritet një super ndeshje në luftë për të arritur finalen e parë dhe trofeun e parë për vitin 2020.

 

 

 

COMMENTS