Barcelona dhe Dortmund luftojnë për kualifikim, formacionet zyrtare

Barcelona dhe Dortmund luftojnë për kualifikim, formacionet zyrtare

Barcelona dhe Dortmundi do të bëjë betejë të drejtpërdrejt për të kaluar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, në ndeshjen e javës së parafundit në Grupin F sonte në Camp Nou.

Barça dhe Dortmundi do të ballafaqohen njëra me tjetrën duke e ditur se fitorja nënkupton kualifikim për secilën.

Ndeshja e parë mes tyre në Gjermani mbaroi pa fitues, edhe pse Dortmundi dominoi.

Skuadra e Ernesto Valverdes, megjithatë, luan për më shumë, sepse përveç kualifikimit, fitorja do t’ia fitonte edhe Grupin F.

Formacionet zyrtare për ndeshjen që nis në orën 21:00.

Barcelona:

Dortmund:

 

COMMENTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19