Author: L. G

1 793 794 795 796 797 801 7950 / 8007 POSTS
UBT, partner i ngushtë dhe implementues i projekteve të Erasmus+ për Kosovë

UBT, partner i ngushtë dhe implementues i projekteve të Erasmus+ për Kosovë

Tash e 17 vite, UBT është bërë partner i ngushtë i më shumë se 300 organizatave, universiteteve, institucioneve dhe programeve vendore e ndërkombëta ...
Mustafa ka frikë se do të shtyhet liberalizimi i vizave, akuzon Kryeministrin Haradinaj

Mustafa ka frikë se do të shtyhet liberalizimi i vizave, akuzon Kryeministrin Haradinaj

Ish-kryeministri Isa Mustafa thotë se për vonimin e liberalizimit të vizave pushteti po provon t’i vë fajin opozitës, për ta arsyetuar vetën. Ai shk ...
Zyra e BE’së presion partive, u kërkon të tregojnë si financohen

Zyra e BE’së presion partive, u kërkon të tregojnë si financohen

Financat e partive politike në Kosovë në të shumtën e herave janë të pakontrolluara. Transparenca dhe llogaridhënia e tyre është shteg drejt Bashkim ...
“Ama Milazimin”, videoja e Naser Rafunës që po i bën të gjithë të qeshin me lot

“Ama Milazimin”, videoja e Naser Rafunës që po i bën të gjithë të qeshin me lot

Naser Rafuna vazhdon të jetë ndër aktorët komik më të kërkuar në Kosovë. Së fundi është publikuar një video e një pjese të serialit "Çka ka s ...
Karikatura e Ditës: Messi dhe Wembley, kombinim i përsosur

Karikatura e Ditës: Messi dhe Wembley, kombinim i përsosur

Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e enjte është Lionel Messi, i cili ka arritur t’i shënojë dy golat e radhës në ndeshjen kundë ...
27 ushtarë gjermanë dhanë jetën në Kosovë 20 vitet e fundit

27 ushtarë gjermanë dhanë jetën në Kosovë 20 vitet e fundit

Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Mbrojtjes së Gjermanisë , Thomas Richard Silberhorn ka thënë se Kosova dhe Gjermania po shënojnë 20 vjetorin e m ...
Vazhdon beteja e komandantëve për numrin e ushtarëve të UÇK’së

Vazhdon beteja e komandantëve për numrin e ushtarëve të UÇK’së

Dikush thotë se Ushtria Çlirimtare e Kosovës i ka pasur 60 mijë ushtarë, që sot përkthehen në veteranë, dikush thotë 17 mijë, e dikush 12 mijë. Por, ...
Beyonce tregon format e pabesueshme të trupit në koncertet e fundit

Beyonce tregon format e pabesueshme të trupit në koncertet e fundit

Beyonce dhe Jay Z janë duke realizuar koncertet e fundit të turneut të përbashkët ‘On The Run II’. E megjithëse turneu ka dalë të jetë një suks ...
Kilet e tepërta, problemi më i vogël për modelen amerikane

Kilet e tepërta, problemi më i vogël për modelen amerikane

Ndiqet nga më shumë se 7 milion njerëz në rrjete sociale dhe numri i fotografive që poston poashtu është i madh. Modelja amerikane Ashley Graha ...
Blerim Destani prezanton Mercedesin super luksoz

Blerim Destani prezanton Mercedesin super luksoz

Blerim Destani bën jetë super të shtrenjtë. Blerimi një orë dore paguan 800.000 euro dhe nuk është për t’u habitur që vozitë një veturë poashtu ...
1 793 794 795 796 797 801 7950 / 8007 POSTS