Author: L. G

1 787 788 789 790 791 794 7890 / 7936 POSTS
Legjenda angleze: A mendoni vërtetë se ka pasur ndonjëherë futbollist më të mirë se Messi?

Legjenda angleze: A mendoni vërtetë se ka pasur ndonjëherë futbollist më të mirë se Messi?

Ish-futbollisti i Kombëtares së Anglisë, Gary Lineker, e ka lavdëruar yllin e Barcelonës, Lionel Messin, për performancën e tij gjatë ndeshjes kundër ...
Opozita kallëzon penalisht Edi Ramën, tre shkeljet dhe sa vite burg rrezikon kryeministri

Opozita kallëzon penalisht Edi Ramën, tre shkeljet dhe sa vite burg rrezikon kryeministri

Edmond Spaho dhe Petrit Vasili krerët e grupeve të PD e LSI kallëzuan në Prokurori Kryeministrin Edi Rama për kërcënim ndaj oficerit të policisë Emili ...
Mediat serbe raportojnë se KFOR-i dhe NATO-ja kanë kërcënuar Serbinë: Nëse hyn në Kosovë, bëhu gati për luftë

Mediat serbe raportojnë se KFOR-i dhe NATO-ja kanë kërcënuar Serbinë: Nëse hyn në Kosovë, bëhu gati për luftë

Novosti raporton për kërcënimin e marrë nga Serbia në lidhje me një ndërhyrje të mundshme në Kosovë. Nëse Serbia për çfarëdo arsye vendos që ...
Pasi merr peng fëmijën, qëllon 7 policë duke vrarë shefin

Pasi merr peng fëmijën, qëllon 7 policë duke vrarë shefin

Shtatë oficerë të zbatimit të ligjit në SHBA janë qëlluar, një prej tyre me vdekje, në një incident në Karolinën e Jugut, thonë zyrtarët për BBC. ...
Vret fqinjin për muzikën e lartë në makinë

Vret fqinjin për muzikën e lartë në makinë

Një burrë nga Rusia ndërmori veprime ekstreme pasi iu prish gjumi gjatë natës. Ai u zgjua nga gruaja, pasi një fqinj kishte ngritur muzikën n ...
Delegacioni nga Gjermania, kthen Listën Srpska në Qeveri

Delegacioni nga Gjermania, kthen Listën Srpska në Qeveri

Vizita e një delegacioni të lartë nga Gjermania, ka bërë që ministrat e Listës Serbe të kthehen në Qeverinë e Kosovës dhe të marrin pjesë në një tak ...
Sa do të shtyhet liberalizimi i vizave, sipas kreut të Odës Ekonomike?

Sa do të shtyhet liberalizimi i vizave, sipas kreut të Odës Ekonomike?

Kryetari i Odës Ekonomike, Berat Rukiqi, thotë se opsioni real për t’iu liberalizuar vizat Kosovës është fillimi i vitit 2020. Sipas Rukiqit, n ...
30-vjeçari nga Podujeva gjendet pa shenja jete në shtëpi

30-vjeçari nga Podujeva gjendet pa shenja jete në shtëpi

Mbrëmë në fshatin Gllamnik të Podujevës, një burrë rreth moshës 30 vjeç i ka dhënë fund jetës me litar. Familjarët e kanë gjetur viktimën të varur në ...
Kjo është 18-vjeçarja që ia ka rrëmbyer zemrën Majkit

Kjo është 18-vjeçarja që ia ka rrëmbyer zemrën Majkit

Majk nuk ka humbur aspak kohë nga lidhja e fundit! Pas ndarjes me bukuroshen Melita Nushin, vajzën e nënkryetarit të Komunës së Prishtinës, të ...
Zjarre në Malishevë, apel për kujdes të shtuar

Zjarre në Malishevë, apel për kujdes të shtuar

Gjatë ditës së djeshme, në territorin e Komunës së Malishevës kanë ndodhur disa zjarre fushore, ndërsa njësia e zjarrfikësve të Malishevës, ka interve ...
1 787 788 789 790 791 794 7890 / 7936 POSTS