Author: L. G

1 745 746 747 748 749 766 7470 / 7653 POSTS
25 aksidente mes veturave dhe trenave brenda këtij viti, disa me fatalitet

25 aksidente mes veturave dhe trenave brenda këtij viti, disa me fatalitet

Në vendin tonë, nga janari i këtij viti, kanë ndodhur gjithsej 25 aksidente në mes veturave dhe trenave, e në mesin e tyre është edhe aksidenti i 3 ...
Hapen zgjedhjet e PDK’së në Skenderaj, a do të jetë sërish Kryetar Sami Lushtaku?

Hapen zgjedhjet e PDK’së në Skenderaj, a do të jetë sërish Kryetar Sami Lushtaku?

Komisoni Zgjedhor i degës së PDK-së në Skenderaj ka mbajtur takimin e këtij organi ku ka diskutuar për përgatitjet për zgjedhjet e brendshme në nive ...
Ervis Martinaj flet nga Spitali, lidhja me të dashurin e Elvana Gjatës

Ervis Martinaj flet nga Spitali, lidhja me të dashurin e Elvana Gjatës

Ervis Martinaj, njëri prej të plagosurve të konfliktit me armë në zonën e ish-Bllokut ditën e enjte, ka dhënë dëshminë për hetuesit në lidhje me ngjar ...
Zbulohen thesaret e 5 mijë vjetëve më parë në Turan të Korçës

Zbulohen thesaret e 5 mijë vjetëve më parë në Turan të Korçës

Në një zonë të pasur bujqësore, në afërsi të qytetit të Korçës, në Shqipërinë juglindore, gjatë punës së ndërtimit të një gazsjellësi nga Shqipëria ...
Zyrtari i VV-së: Rezoluta e Veselit për ta mbajtur Thaçin në krye të dialogut

Zyrtari i VV-së: Rezoluta e Veselit për ta mbajtur Thaçin në krye të dialogut

Njëri nga zyrtarët e Vetëvendosjes, Boiken Abazi, përpjekjen e udhëheqësve të vendit për bërjen e një rezolute të dialogut Kosovë-Serbi, të publikuar ...
Aksidentohen autobusët me maturantët e Gjilanit në Shqipëri, ka të lënduar

Aksidentohen autobusët me maturantët e Gjilanit në Shqipëri, ka të lënduar

Një aksident zinxhiror mes autobusëve që transportonin maturantët e Gjilanit ka ndodhur në Shqipëri Sipas dëshmisë së maturantëve, në këtë ak ...
Tasholli: Zyrtari policor është dashur ta përdorë armën në rastin e Vushtrrisë

Tasholli: Zyrtari policor është dashur ta përdorë armën në rastin e Vushtrrisë

Emisioni i fundit ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi hulumtimin për plagosjen e Liridon Osmanit nga Vushtrria, i cili në kohën e plagosjes ishte duke u ...
Qeveria merr kompetenca të Parlamentit, s’e ka dërguar strategjinë antikorrupsion për miratim te deputetët

Qeveria merr kompetenca të Parlamentit, s’e ka dërguar strategjinë antikorrupsion për miratim te deputetët

Qeveria përmes vendimit të kundërligjshëm, ka miratuar Strategjinë Shtetërore Kundër Korrupsion dhe ka urdhëruar zbatimin e saj, pa u miratuar nga Kuv ...
Guardiola: Salahut i duhet edhe tetë apo nëntë vite për t’u krahasuar me Agueron

Guardiola: Salahut i duhet edhe tetë apo nëntë vite për t’u krahasuar me Agueron

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, beson se yllit të Liverpoolit, Mohamed Salahut, i duhet edhe tetë apo nëntë vite për t’u krahasuar me Serg ...
Sekretari i LDK’së: Shpejt mocioni kundër Qeverisë, s’i bashkohemi protestave të VV’së

Sekretari i LDK’së: Shpejt mocioni kundër Qeverisë, s’i bashkohemi protestave të VV’së

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka hequr dorë nga mocioni për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj. Së paku kështu po deklarojnë zyrtarë nga kryesia e kës ...
1 745 746 747 748 749 766 7470 / 7653 POSTS