Author: L. G

1 668 669 670 671 672 801 6700 / 8007 POSTS
Eurodeputeti gjerman: Qytetarëve të Kosovës t’u jepet liberalizimi i vizave

Eurodeputeti gjerman: Qytetarëve të Kosovës t’u jepet liberalizimi i vizave

Eurodeputeti gjerman dhe raportuesi për Shqipërinë në Parlamenti Evropian, Knut Fleckenstein, ka folur për 10 shtetet të cilat thuhet se nuk do të vot ...
Ky është fshati shqiptar, ndër 10 destinacionet më të mira për t’u vizituar gjatë vitit 2019

Ky është fshati shqiptar, ndër 10 destinacionet më të mira për t’u vizituar gjatë vitit 2019

Janë zbuluar 10 destinacionet më të mira për të vizituar gjatë vitit 2019 në të gjithë botën e si për çudi, mes tyre, në këtë listë të shkurtër, ësh ...
Shkon në 25 numri i të vdekurve nga zjarret në Kaliforni

Shkon në 25 numri i të vdekurve nga zjarret në Kaliforni

Numrin e të vdekurve nga zjarret në Kaliforni e kalojnë 25 vetë, sipas zyrtarëve. Numri vjen pas gjetjes së 14 trupave të pajetë, në ose pranë ...
KEK-u, shkaktari më i madh për ndotjen e ajrit në Kosovë

KEK-u, shkaktari më i madh për ndotjen e ajrit në Kosovë

Gjilani është komuna me ajrin më të ndotur në Kosovë në periudhën e fundit, ndonëse shumë prej qytetarëve mund të mendojnë se Prishtina zë vendin e pa ...
Krasniqi: Zgjedhjet s’janë në plan

Krasniqi: Zgjedhjet s’janë në plan

Përplasjet dhe mosmarrëveshjet e partive politike të pushtetit dhe opozitës, kanë quar në bllokim të Kuvendit duke bërë që shumë pika të barten nga se ...
Durrës, digjen dy makina gjatë natës

Durrës, digjen dy makina gjatë natës

Dy makina janë djegur gjatë natës në qytetin e Durrësit, ndërsa shkaqet e ngjarjes nuk janë ende të qarta. Sipas informacioneve mësohet se maki ...
OBSH: Tirana tejkalon normat e BE-së, për ajrin e ndotur

OBSH: Tirana tejkalon normat e BE-së, për ajrin e ndotur

Tetë orë në ditë prej dy vitesh, Mimoza është në kontakt të përditshëm me pluhurat. Pagesa prej 20 mijë lekësh në muaj, nuk e bën të justifikue ...
​Edhe Kuka i siguron Kosovës medalje në Grand Prix në Uzbekistan

​Edhe Kuka i siguron Kosovës medalje në Grand Prix në Uzbekistan

Xhudistja kosovare, Liridona Kuka, ka arritur ta sigurojë një vend në finalen e Grand Prix’it në Tashkent të Uzbekistanit. Në gjysmëfinale, Kuk ...
​Studiuesit anglezë e zbulojnë klubin më të urryer dhe atë më të pëlqyer në Premierligë

​Studiuesit anglezë e zbulojnë klubin më të urryer dhe atë më të pëlqyer në Premierligë

AnalysisFC e ka bërë një hulumtim për të analizuar rivalitetin mes klubeve të Premierligës, përmes pyetjes “Cilin klub të Premierligës e urreni më së ...
​Gazetari francez i zbulon votat për Topin e Artë, Messi dhe Ronaldo jashtë top treshes

​Gazetari francez i zbulon votat për Topin e Artë, Messi dhe Ronaldo jashtë top treshes

Sipas gazetarit të Radio France International, Eruic Mamruth, top treshja e lojtarëve më të votuar për ta fituar Topin e Artë përbëhet nga Luka Modric ...
1 668 669 670 671 672 801 6700 / 8007 POSTS