Author: L. G

1 665 666 667 668 669 801 6670 / 8007 POSTS
Lojtari shqiptar i shënon gol Interit

Lojtari shqiptar i shënon gol Interit

Atalanta e ka shënuar golin e tretë ndaj Interit në kuadër të Serie A-së. Mbrojtësi shqiptar, Berat Djimsiti shënoi golin në fund të ndeshjes p ...
​Prishtina e përforcon pozitën e parë, KEK-u thellohet në krizë

​Prishtina e përforcon pozitën e parë, KEK-u thellohet në krizë

Xhiro e 15-të e Superligës së Kosovës nuk ka sjellë rezultate habitëse, pasi që Prishtina ka vazhduar me fitore, duke e përforcuar kështu pozitën e pa ...
Vetëvendosje e qartëson pozicionin, e do rrëzimin e Qeverisë me apo pa votat e Srpska’s

Vetëvendosje e qartëson pozicionin, e do rrëzimin e Qeverisë me apo pa votat e Srpska’s

Liburn Aliu e ka sqaruar se Partia e Albin Kurtit e do rrëzimin e Qeverisë së Kosovës. Ka thënë se nuk bëjnë pazare me Srpskan por s’janë kundër që vo ...
Elita më në fund konfirmon shtatzëninë me foton më të ëmbël

Elita më në fund konfirmon shtatzëninë me foton më të ëmbël

Më në fund pas shumë kohësh dyshimesh moderatorja Elita Rudi ka pranuar se është në pritje të ëmbël. Lajmin e ka konfirmuar vet Elita përmes nj ...
Vucic tregon se Merkel s’ka ndryshuar fare qëndrim për Kosovën

Vucic tregon se Merkel s’ka ndryshuar fare qëndrim për Kosovën

Presidenti i Serbisë edhe një herë ka dëgjuar qëndrimin e Angela Merkelit e cila ka dalë kundër ndryshimit e korrigjimit të kufijve në Ballkan. Vucic ...
Komunikata e UÇK-së për vrasjet e shqiptarëve dhe serbëve

Komunikata e UÇK-së për vrasjet e shqiptarëve dhe serbëve

Në serinë e fundit të shkrimeve që ka publikuat Insajderi, bazuar në komunikatat e lëshuar Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së, tregohet për paraqitjen e p ...
Posedonin armë dhe kokainë, arrestohen shtatë persona në Gjakovë

Posedonin armë dhe kokainë, arrestohen shtatë persona në Gjakovë

Shtatë persona janë arrestuar në Gjakovë gjatë një plani operativ të policisë, ku janë konfiskuar armë dhe kokainë. Sipas Policisë, janë bastis ...
Pamje nga aksidenti në Grykë të Rugovës

Pamje nga aksidenti në Grykë të Rugovës

Dy vetura kanë rrëshqitur nga një urë dhe kanë rënë në lumë në Grykë të Rugovës. Aksidenti ka ndodhur në fshatin Drelaj të Pejës, ku veturat ...
Shumë mumie të maceve gjenden në sarkofagun 6000 vjeçar në Egjipt

Shumë mumie të maceve gjenden në sarkofagun 6000 vjeçar në Egjipt

Disa mumie të maceve dhe një koleksion i rrallë i insekteve të mumifikuara janë zbuluar në afërsi të kompleksit të piramidave në Saqqara, që ndodhet n ...
Yll Rugova: Largohem nga Qeverisja e Shpendit që do të jetë më e keqja në histori

Yll Rugova: Largohem nga Qeverisja e Shpendit që do të jetë më e keqja në histori

Brenda një viti, Yll Rugova ka dy qëndrime krejt të kundërta për Shpend Ahmetin. Në verën e vitit 2017, i njëjti person thoshte se Kryetari i Prishtin ...
1 665 666 667 668 669 801 6670 / 8007 POSTS