Author: L. G

1 663 664 665 666 667 801 6650 / 8007 POSTS
Kate Upton bëhet nënë

Kate Upton bëhet nënë

Kate Upton mirëpriti në jetë fëmijën e saj të parë me bashkëshortin Justin Verlander këtë javë. Modelja e njoftoi lajmin e bukur me anë të një ...
Vajza simpatike e politikanit bën dedikimin që çdo baba do donte ta dëgjonte

Vajza simpatike e politikanit bën dedikimin që çdo baba do donte ta dëgjonte

Ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi feston sot ditëlindjen e tij. Ai mbush 48 vjeç, ndërsa nuk ka munguar edhe urimi i vajzës së tij Aleksia. ...
Mustafa mbledh kryetarët e degëve të LDK-së

Mustafa mbledh kryetarët e degëve të LDK-së

I pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të mbledhë edhe këtë të hënë kryetarët e degëve të kësaj partie. Me ftesë të Mustafës ...
Ramadan Muja del sot para gjykatës

Ramadan Muja del sot para gjykatës

Në Gjykatën e Gjilanit do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja, dhe ish-zyrtarëve të tjerë të kësaj Komune, të akuzuar ba ...
Takohen Haradinaj, Tahiri dhe Hoxha, diskutohet procesi i liberalizimit të vizave

Takohen Haradinaj, Tahiri dhe Hoxha, diskutohet procesi i liberalizimit të vizave

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit do të zhvillojë sot një takim m ...
Për herë të parë, pamje nga jeta e vërtetë e Pablo Escobar

Për herë të parë, pamje nga jeta e vërtetë e Pablo Escobar

Ishin vite të izolimit. Fqinjët nuk e dinin se kjo grua me një theks të gëzueshëm kolumbian ruante sekrete të dhunës dhe të vdekjeve. Sekret ...
Ndërpritet komunikimi mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut, ja çfarë ndodhi

Ndërpritet komunikimi mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut, ja çfarë ndodhi

A ju kujtohet kur Donald Trump tha se ai dhe Kim Jong-un ranë në dashuri? Tani duket sikur thjesht nuk flasin më. Në vend të kësaj, SHBA-ja dhe ...
​Sot nis sanimi i tunelit, mbyllet për qarkullim rruga Mitrovicë-Qabër

​Sot nis sanimi i tunelit, mbyllet për qarkullim rruga Mitrovicë-Qabër

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se për shkak të fillimit të punimeve për sanimin e tunelit në rrugën Mitrovicë-Qabër, që nga dita e sotme nga ...
Temperaturat sot në minus

Temperaturat sot në minus

​Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se fillimi i javës do të mbetet me vlera pothuaj të ngjashme me ato të ditëve të fundit. Si ...
Shpend Ahmeti kërkon shtimin e patrullimit policor në kryeqytet

Shpend Ahmeti kërkon shtimin e patrullimit policor në kryeqytet

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka kërkuar që të ketë shtim të patrullimit të Policisë në kryeqytet. Ahmeti ka reaguar pas dy aksidenteve ...
1 663 664 665 666 667 801 6650 / 8007 POSTS