Author: L. G

1 619 620 621 622 623 769 6210 / 7685 POSTS
Sheshi i Prishtinës ‘pushtohet’ nga valltarët, befasohen kalimtarët

Sheshi i Prishtinës ‘pushtohet’ nga valltarët, befasohen kalimtarët

'Love & Dance' kanë dalur në shesh për t'u argëtuar nën ritmet e muzikës latine. Grupi i vallëzimit 'Love & Dance' kanë befasuar qyteta ...
Reperi Buta blen Mercedes 38 mijë euro

Reperi Buta blen Mercedes 38 mijë euro

Kam me ble Benzin kejt t'zi... Buta ka realizuar dëshirën e tij, duke blerë një veturë të tipit Mercedes Benz. Vetura e vitit 2017, Mercedes ...
Zbulohet pjesa shqiptare tek “Game of Thrones”

Zbulohet pjesa shqiptare tek “Game of Thrones”

Bota e “Game of Thrones” ka shumë karaktere të ndryshme, ku secili ka një personalitet dallues ashtu siç kanë edhe shtetet nga njëri-tjetri. Fa ...
Limaj takon të rinjtë e Nismës në Ferizaj dhe Shtërpcë

Limaj takon të rinjtë e Nismës në Ferizaj dhe Shtërpcë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate ka vazhduar turin e takimeve me të rinjtë e Nismës Socialdemokrate. Limaj të mërkurën në mbrëmje ka takuar të ...
A do të rritet çmimi i bukës pas taksës ndaj Serbisë? Flet ministri i Tregtisë dhe Industrisë

A do të rritet çmimi i bukës pas taksës ndaj Serbisë? Flet ministri i Tregtisë dhe Industrisë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, të martën e kaluar i propozoi kabinetit qeveritar vendosjen e masës prej 10 për qind për disa produk ...
Nuk pagoi borxhin, vajzës së mitur i publikojnë fotot intime

Nuk pagoi borxhin, vajzës së mitur i publikojnë fotot intime

Punë e pjesshme, pak para, një nënë për të mbajtur, dhe një vajzë të cilën duhet të rriste pa ndihmën e askujt. Duke mos ditur ku të përplaste kokën, ...
Policia përleshet me hajnat në Gjakovë

Policia përleshet me hajnat në Gjakovë

Policia e Kosovës është përshirë në një përleshje me disa persona të dyshuar për vjedhje në rajonin e Gjakovës, ku edhe është arrestuar një i dyshuar. ...
Kërkohet rishpallja e konkursit për drejtor të ATK-së

Kërkohet rishpallja e konkursit për drejtor të ATK-së

Konkursi për drejtor të Administratës Tatimore të Kosovës ka futur në garë ish-ministra e ish-kandidatë për kryetarë të komunash. Ky fakt i ka shqetës ...
Evoluimi i Thaçit – Rusia e keqe, Rusia e mirë!

Evoluimi i Thaçit – Rusia e keqe, Rusia e mirë!

Presidenti Hashim Thaçi në fillim të këtij viti kishte shkruar një editorial për Forumin Ekonomik Botëror, në të cilin kishte akuzuar Rusinë se po ten ...
Meda romantik, kjo është befasia që i ka bërë gruas për ditëlindje

Meda romantik, kjo është befasia që i ka bërë gruas për ditëlindje

Mbrëmë ka qenë natë e veçantë për Medën dhe gruan e tij Lulen. Bashkëshortja e këngëtarit Meda mbrëmë e ka festuar ditëlindjen e saj të 34-të, ...
1 619 620 621 622 623 769 6210 / 7685 POSTS