Author: L. G

1 608 609 610 611 612 617 6100 / 6165 POSTS
Prokuroria Themelore në Ferizaj ka ngritur 12 aktakuza për dhunën në familje

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka ngritur 12 aktakuza për dhunën në familje

Prokuroria Themelore në Ferizaj, gjatë muajit shtator 2018, ka pranuar njëmbëdhjetë lëndë të cilësuara si dhunë në familje, me gjithsej 13 persona, ku ...
Habiten dentistët, e pabesueshme çfarë i ka nxjerrë nga goja nëna fëmijës së saj

Habiten dentistët, e pabesueshme çfarë i ka nxjerrë nga goja nëna fëmijës së saj

Kjo nuk është diçka që mund ta shikoni çdo ditë. Ajo që ka ndodhur është shumë e thjeshtë, edhe pse disi e pështirë. Ky djalë i vogël në mosh ...
Facebook sërish në telashe me BE, 1.6 miliardë USD gjobë për shkeljen e privatësisë

Facebook sërish në telashe me BE, 1.6 miliardë USD gjobë për shkeljen e privatësisë

Komisioni i Mbrojtjes së të Dhënave në Irlandë, ka hapur një hetim ndaj Facebook, për nxjerrjen e të dhënave që ka ndikuar mbi 50 milionë persona. “ ...
Skivi po vjen me të reja, sërish me bashkëpunim

Skivi po vjen me të reja, sërish me bashkëpunim

Skivi po sjell projekt të ri. Reperi i njohur po vjen përsëri me një bashkëpunim. Skivi edhe këtë herë ka bërë këngë bashkë me artistë që nu ...
Për herë të parë pas 13 vjetëve, katër skuadra italiane fitojnë në Ligën e Kampionëve

Për herë të parë pas 13 vjetëve, katër skuadra italiane fitojnë në Ligën e Kampionëve

Për herë të parë pas 13 vjetëve, katër klube italiane kanë fituar në Ligën e Kampionëve, në raundin e njëjtë, atë të Grupeve. Mbrëmë Lorenze In ...
Ministri i ri i Tregtisë dhe Industrisë zotohet se do t’i mbrojë prodhuesit nga importi i pabarabartë

Ministri i ri i Tregtisë dhe Industrisë zotohet se do t’i mbrojë prodhuesit nga importi i pabarabartë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka thënë se do ta përdorë të gjithë peshën e tij politike që t’i shtyjë përpara proceset që janë n ...
Banka Botërore: Rritja ekonomike e Kosovës pritet të stabilizohet brenda një periudhe dyvjeçare

Banka Botërore: Rritja ekonomike e Kosovës pritet të stabilizohet brenda një periudhe dyvjeçare

Rritja për rajonin e Ballkanit Perëndimor vlerësohet të konsolidohet në 3.5 për qind për vitin 2018, sipas Raportit të Rregullt Ekonomik për Ballkan ...
E shkel autobusi, por shikoni si shpëton

E shkel autobusi, por shikoni si shpëton

Ky është momenti i pabesueshëm kur autobusi e shkel një grua në rrugë, por prapëseprapë shpëton. Videoja, e publikuar në Facebook, është shem ...
UBT, partner i ngushtë dhe implementues i projekteve të Erasmus+ për Kosovë

UBT, partner i ngushtë dhe implementues i projekteve të Erasmus+ për Kosovë

Tash e 17 vite, UBT është bërë partner i ngushtë i më shumë se 300 organizatave, universiteteve, institucioneve dhe programeve vendore e ndërkombëta ...
Mustafa ka frikë se do të shtyhet liberalizimi i vizave, akuzon Kryeministrin Haradinaj

Mustafa ka frikë se do të shtyhet liberalizimi i vizave, akuzon Kryeministrin Haradinaj

Ish-kryeministri Isa Mustafa thotë se për vonimin e liberalizimit të vizave pushteti po provon t’i vë fajin opozitës, për ta arsyetuar vetën. Ai shk ...
1 608 609 610 611 612 617 6100 / 6165 POSTS