Author: L. G

1 542 543 544 545 546 650 5440 / 6500 POSTS
Bayern Munich synon shkëmbimin James – Dybala

Bayern Munich synon shkëmbimin James – Dybala

Bayern Munich synon ta përdorë James Rodriguezin për ta sjellë në skuadër Paulo Dybalan e Juventusit duke i propozua gjigantit italian një marrëveshje ...
Hoxhaj: Nëse BE se mban premtimin për vizat nuk i besojmë për dialogun

Hoxhaj: Nëse BE se mban premtimin për vizat nuk i besojmë për dialogun

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, dhe zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka folur rreth procesit të liberalizimit të vizave për Koso ...
Posta i humb çdo muaj nga 200 mijë euro, menaxhmenti ka plan, Qeveria s’reflekton

Posta i humb çdo muaj nga 200 mijë euro, menaxhmenti ka plan, Qeveria s’reflekton

Megjithëse kryen dhjetëra shërbime, Posta e Kosovës e ka të pamundur vetëqëndrueshmërinë financiare, për shkak të borxheve që nuk po iu paguhen. ...
Lojtarët e Man Unitedit refuzojnë zgjatjen e kontratave, shkaktar paga marramendëse e Sanchezit

Lojtarët e Man Unitedit refuzojnë zgjatjen e kontratave, shkaktar paga marramendëse e Sanchezit

Paga e Alexis Sanchezit është bërë problem i madh për përpjekjet e Manchester Unitedit për t’i bindur David De Gean dhe Anthony Martialin të nënshkrua ...
Kjo është policja me e bukur në kryeqytet

Kjo është policja me e bukur në kryeqytet

Ajo quhet Disilva Muçopata dhe është padyshim një ndër policet më simpatike në Shqipëri. Ishte Veliaj ai që bëri publike fotot e saj, të cilat ...
Serbët thonë se edhe një shtet ka anuluar njohjen e Kosovës

Serbët thonë se edhe një shtet ka anuluar njohjen e Kosovës

Diplomatët serb po deklarojnë se edhe një shtet e ka tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës. Sipas Ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica ...
Pyetja e Kejvinës përlot të ftuarën tek Ermali: Tani e kalove cakun!

Pyetja e Kejvinës përlot të ftuarën tek Ermali: Tani e kalove cakun!

Të ftuar në “Xing me Ermalin” mbrëmjen e sotmë janë Nas Daily, blogeri me famë botërore që realizoi videon për Shqipërinë, e dashura e tij Aline dhe A ...
Haliti kundër korrigjimit të kufijve, ndërsa për viza nuk pret që të hiqen këtë vit!

Haliti kundër korrigjimit të kufijve, ndërsa për viza nuk pret që të hiqen këtë vit!

Idetë e shqiptarëve dhe serbëve për t’i bashkuar trojet që historikisht i kanë njohur të tyre, janë ide të vjetërsuara. Andaj, një referendum në Kosov ...
Ndërron jetë muzikanti i njohur

Ndërron jetë muzikanti i njohur

Trumpeteri Roy Hargrove, një muzikant i pangopur i cili dha tingujt e xhazit nëpër një gamë të gjerë stilesh dhe fitoi dy Grammys, ka vdekur në moshën ...
Pa viza deri në vitin 2020

Pa viza deri në vitin 2020

Liberalizimi i vizave vështirë të ndodh në 2019, gjasat janë sipas njohësve në 2020. Për vite me radhë krerët e shtetit kanë dhënë premtime e besa e ...
1 542 543 544 545 546 650 5440 / 6500 POSTS