Author: L. G

1 541 542 543 544 545 650 5430 / 6500 POSTS
Football Leaks zbulon marrëveshjen sekrete mes Bayernit dhe Interit për Shaqirin

Football Leaks zbulon marrëveshjen sekrete mes Bayernit dhe Interit për Shaqirin

Ylli shqiptar i Zvicrës dhe Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, iu bashkua Interit nga Bayern Munich në verë të vitit 2015 si lojtar i huazuar, dhe tani dok ...
Vitin tjetër nis ndërtimi i Spitalit të Prishtinës

Vitin tjetër nis ndërtimi i Spitalit të Prishtinës

Qytetarët e Prishtinës duhet të shkojnë në QKUK apo në qendrat e mjekësisë familjare të kryeqytetit, sa herë që kanë probleme shëndetësore. Kjo pasi P ...
Tre persona sulmuan një vajzë në Gjakovë, arrestohen dy nga ta

Tre persona sulmuan një vajzë në Gjakovë, arrestohen dy nga ta

Policia ka njoftuar se dje në rrugën “Anton Çeta” në Gjakovë tre persona kanë sulmuar fizikisht një vajzë, në kohën kur ajo ndodhej në orar të punës. ...
​ Prishtinë: E mitura theret me thikë, dorasi në arrati

​ Prishtinë: E mitura theret me thikë, dorasi në arrati

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një vajzë e mitur ka marrë lëndime trupore, të cilat dyshohen të jenë shkaktuar nga ndonjë mjet i mprehtë. ...
Harrojeni Dubain, britanikët ndërtuan ishuj para 5000 vitesh

Harrojeni Dubain, britanikët ndërtuan ishuj para 5000 vitesh

Dubai ka ishujt “Palm Jumeirah”. Bahrejni i ka ishujt “Amwaj”. Megjithatë, ishujt e ndërtuar nga njerëzit nuk paraqesin diçka të re, siç mund të keni ...
Në Beograd vizatohet harta që i thotë JO ndarjes së Kosovës

Në Beograd vizatohet harta që i thotë JO ndarjes së Kosovës

Një grafit me hartën e Kosovës ku shkruan “Nuk ka ndarje”, është vizatuar sot në qendër të Beogradit. Së fundit është duke u diskutuar për iden ...
Nuk pritej! Këta dy këngëtarë shqiptarë e pranojnë që kanë tradhtuar

Nuk pritej! Këta dy këngëtarë shqiptarë e pranojnë që kanë tradhtuar

E shtuna në mbrëmje solli edhe një herë emisionin "Shiko kush luan" nga Luana Vjollca me plot humor e argëtim. Të ftuarit e mbrëmjes së djeshme ...
E papritur, Çiljeta me emision të sajin

E papritur, Çiljeta me emision të sajin

Këngëtaren Çiljeta Xhilaga duket se së shpejti do ta shohim edhe si moderatore. E ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” këngëtarja tregoi se së ...
Nga 1 janari shqiptarët duhet të tregojnë kujdes me kalimin e pronësisë, gjobat janë të kripura

Nga 1 janari shqiptarët duhet të tregojnë kujdes me kalimin e pronësisë, gjobat janë të kripura

Ndër mendimet, që mendohet të bëhen në legjislacionin fiskal dhe që duhet të hyjnë në fuqi nga 1 janari i vitit të ardhshëm, bën pjesë edhe një penali ...
Përballja Inter – Barcelona vendos rekord të ri në futbollin italian

Përballja Inter – Barcelona vendos rekord të ri në futbollin italian

Interi është i gatshëm ta mirëpresë Barcelonën të martën mbrëma në Ligën e Kampionëve dhe sipas Il Corriere dello Sport, kjo përballje mund të vendosë ...
1 541 542 543 544 545 650 5430 / 6500 POSTS