Author: L. G

1 540 541 542 543 544 580 5420 / 5791 POSTS
Plaçkitet banka në Çagllavicë, hajnat hyjnë me kallashnikovë

Plaçkitet banka në Çagllavicë, hajnat hyjnë me kallashnikovë

Dy persona të armatosur kanë kryer plaçkitje në degën e bankës NLB në Çagllavicë. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 09:00, ndërsa sipas burimeve ...
Apeli e kthen në rigjykim rastin e vrasjes së Donjeta Pajazitajt

Apeli e kthen në rigjykim rastin e vrasjes së Donjeta Pajazitajt

Gjykata e Apelit ka vendosur që rastin e vrasjes së Donjeta Pajazitajt ta kthejë në rigjykim. Donjeta Pajazitaj ishte gjetur e vdekur në bjes ...
Thaçi e Haradinaj tejkalojnë incidentin e Marinës, flasin e qeshen mes vete

Thaçi e Haradinaj tejkalojnë incidentin e Marinës, flasin e qeshen mes vete

U gjuajtën me fjalë ndaj njëri-tjetrit. Madje fjalori në mes të presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj ishte goxha i ashpër. ...
“Pa Messin, Barcelona do të ishte në pozitën e 10-të në La Liga”

“Pa Messin, Barcelona do të ishte në pozitën e 10-të në La Liga”

Trajneri dhe ish-lojtari argjentinas, Angel Cappa, e ka komentuar debatin e shkaktuar nga Diego Maradona për Lionel Messin, duke insistuar se pa të, B ...
Princi i Arabisë Saudite dëshiron ta blejë Man Unitedin

Princi i Arabisë Saudite dëshiron ta blejë Man Unitedin

Princi i Arabisë Saudite, Mohammad bin Salman, i cili vlen 964 miliardë euro, është duke planifikuar ta blejë Manchester Unitedit. Ai pritet të takohe ...
Capello: Nëse do të isha në Real Madrid, do ta blija Icardin

Capello: Nëse do të isha në Real Madrid, do ta blija Icardin

Ish trajneri i Real Madridit, Fabio Capello, ka thënë se nëse do të ishte ende trajneri i klubit madrilen, ai do të tentonte ta transferonte yllin arg ...
Fotot e nxehta të prezantueses më seksi të motit

Fotot e nxehta të prezantueses më seksi të motit

Yanet Garcia ngritë temperaturat sa herë që del në televizor me parashikimet e saja të motit. Ajo është padyshim prezantuesja më seksi e motit ...
Gjenerata e re e Inspektoratit Policor nis trajnimin

Gjenerata e re e Inspektoratit Policor nis trajnimin

Të hënën në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike filloi trajnimi i gjeneratës së re të trajnimit profesional “Inspektor i Inspektoratit Policor të K ...
Pacolli konfirmon shkarkimin e Bejtush Gashit, mësojeni kush është ministri i ri

Pacolli konfirmon shkarkimin e Bejtush Gashit, mësojeni kush është ministri i ri

Partia e Behxhet Pacollit thotë se ka shkarkuar nga detyra ministrin e Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi. Lajmin për Express e ka konfirmuar sekretar ...
Tërheqja e Bankës Botërore nga “Kosova e Re”, sinjal edhe për investitorët e huaj

Tërheqja e Bankës Botërore nga “Kosova e Re”, sinjal edhe për investitorët e huaj

Tërheqja e Bankës Botërore nga mbështetja për ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re” ka krijuar një situatë te re në tregun e Kosovës, thonë ekspe ...
1 540 541 542 543 544 580 5420 / 5791 POSTS