Author: L. G

1 540 541 542 543 544 801 5420 / 8007 POSTS
Shtetasi serb arrestohet te Dheu i Bardhë me dy armë

Shtetasi serb arrestohet te Dheu i Bardhë me dy armë

Policia e Kosovës në pikën kufitare Dheu i Bardhë gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një shtetas të Serbisë, për armëmbajtje pa leje. Gjatë ditës së ...
Mbahet tryezë për lëvizjen e lirë dhe raportet Kosovë – BE

Mbahet tryezë për lëvizjen e lirë dhe raportet Kosovë – BE

Sot në ndërtesën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, mbahet tryeza “Raporti i Republikës së Kosovës me Bashkimin Evropian – Lëvizja e lirë, Reformat, ...
Aksidentohen tri makina në Fushë-Kosovë

Aksidentohen tri makina në Fushë-Kosovë

Tri makina janë përfshirë në një aksident që ka ndodh pak më parë në rrugën Fushë-Kosovë – Prishtinë. Njëra nga makinat është dëmtuar më shumë, ndërs ...
Rahoveci do të mbes sot një orë pa energji elektrike

Rahoveci do të mbes sot një orë pa energji elektrike

KEDS njofton se për shkak të punimeve të domosdoshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për rreth një orë në Rahovec. Ndërprerje do të ketë ...
FMN parashikon rritje ekonomike në Kosovë prej 4,2 për qind

FMN parashikon rritje ekonomike në Kosovë prej 4,2 për qind

Fondi Monetar Ndërkombëtar parasheh rritje ekonomike për Kosovën gjatë vitit 2019, prej 4,2 për qind. Por, sipas FMN-së kjo rritje mund të jetë më e m ...
Kosova dhe Greqia vendosin themelet e bashkëpunimit në transport

Kosova dhe Greqia vendosin themelet e bashkëpunimit në transport

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, është pritur sot në takim nga homologu grek Christos Spirtzis, me të cilin ka diskutuar për bashkëpunimin ndërs ...
Faqja islame në Facebook bën thirrje: Luftojeni Ushtrinë e Kosovës, janë miq të shejtanit

Faqja islame në Facebook bën thirrje: Luftojeni Ushtrinë e Kosovës, janë miq të shejtanit

Një faqe në Facebook, e quajtur ”Thirrja Në Islam” ka bërë një postim skandaloz. Kjo faqe në gjuhën shqipe ka postuar një fotografi ku shihet p ...
​Trump i shkruan presidentit të Kosovës, paralajmëron marrëveshje historike mes Thaçit dhe Vuçiqit

​Trump i shkruan presidentit të Kosovës, paralajmëron marrëveshje historike mes Thaçit dhe Vuçiqit

Presidenti amerikan, Donald Trump, përmes një letre, u ka kërkuar liderëve politikë në Kosovë që të kenë unitet në arritjen e një marrëveshjeje gjithë ...
Appathurai: Zgjidhja e dialogut me Serbinë, rruga e vetme e Kosovës drejt NATO-s

Appathurai: Zgjidhja e dialogut me Serbinë, rruga e vetme e Kosovës drejt NATO-s

Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s për Çështjet Politike dhe Politikën e Sigurisë, James Appathurai, në një intervistë dhënë Euro ...
Pas SHBA-së edhe KFOR-i gjerman i dhuron pajisje Kosovës

Pas SHBA-së edhe KFOR-i gjerman i dhuron pajisje Kosovës

Pas shndërrimit të Kampit të KFOR-it Gjerman në Prizren në Park Kosovar-Gjerman Inovativ dhe Trajnues, KFOR-i Gjerman përmes Ministrisë së Financave i ...
1 540 541 542 543 544 801 5420 / 8007 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19