Author: L. G

1 539 540 541 542 543 801 5410 / 8007 POSTS
SBASHK: Të tërhiqet Projektligji i Pagave, të ndihmohet ushtria e Kosovës

SBASHK: Të tërhiqet Projektligji i Pagave, të ndihmohet ushtria e Kosovës

SBASHK-u përmes një deklarate për media ka kërkuar tërheqjen e Projektligjit për Pagat dhe që buxheti prej dhjetëra milionë eurosh shtesë që duhen për ...
“Politico” analizon letrën që Trump ia dërgoi presidentit Thaçi

“Politico” analizon letrën që Trump ia dërgoi presidentit Thaçi

Në një analizë të bërë nga “Politico” letrës së dërguar nga presidenti Trump presidentit Thaçi, thuhet se Donald Trump, nxit homologun e tij Kosovar, ...
Avramopoulos: Konfirmoj se Kosova ka plotësuar të gjitha kriteret për viza

Avramopoulos: Konfirmoj se Kosova ka plotësuar të gjitha kriteret për viza

Komisionari i BE-së për Migrim dhe Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos, ka thënë se Kosova ka plotësuar të gjitha kushtet për të ...
BE-ja nuk i liberalizon vizat për Kosovën, kritikon edhe vendet që kanë liberalizim

BE-ja nuk i liberalizon vizat për Kosovën, kritikon edhe vendet që kanë liberalizim

Bashkimi Evropian u ka kërkuar vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të partneritetit lindor, që gëzojnë liberalizimin e vizave në zonën Shengen, ...
Mourinho: Jam shumë krenar që e kam udhëhequr Manchester Unitedin

Mourinho: Jam shumë krenar që e kam udhëhequr Manchester Unitedin

Jose Mourinho e ka lëshuar një deklaratë zyrtare sa i përket shkarkimit të tij nga pozita e trajnerit të Manchester Unitedit, duke thënë se është kren ...
“A din me shpjegu kush, pse Luli bojkotoi parlamentin për 6 muaj?”

“A din me shpjegu kush, pse Luli bojkotoi parlamentin për 6 muaj?”

Si ish kryetare e kuvendit, Jozefina Topalli ka ngritur një pyetje që i drejtohet opozitës, por më së shumti drejtuesit të saj Lulzim Basha... pse o ...
Zëvendësministri Dukolli mori pjesë në dëgjimin publik për Ligjin e Inspektoratit të Punës

Zëvendësministri Dukolli mori pjesë në dëgjimin publik për Ligjin e Inspektoratit të Punës

Zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Çerkin Dukolli, mori pjesë në tryezën e organizuar nga KDI, për projektligjin e Inspektoratit të Punë ...
​Aksident në Shkup, një person humb jetën nga goditja e trenit

​Aksident në Shkup, një person humb jetën nga goditja e trenit

Aksident i rëndë me fatalitet në Shkup. Ka humbur jetën një person në një aksident mes një treni dhe një makine në kalimin hekurudhor Maxhari-Shkup, ...
Aeroporti i Prishtinës pritet të arrijë shifrën prej rreth 2.2 milionë udhëtarëve

Aeroporti i Prishtinës pritet të arrijë shifrën prej rreth 2.2 milionë udhëtarëve

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” së fundi ka arritur shifrën rekorde duke shërbyer 2 milionë udhëtar që kanë udhëtuar këtë viti nëpë ...
Serbia ‘tradhton’ Ukrainën, kjo e fundit i gjunjëzohet duke kundërshtuar Ushtrinë e Kosovës

Serbia ‘tradhton’ Ukrainën, kjo e fundit i gjunjëzohet duke kundërshtuar Ushtrinë e Kosovës

Ambasadori i Ukrainës në Serbi, Oleksander Aleksandroviq, thotë se Ukraina beson se "nuk është gjë e mirë", që Kuvendi i Kosovës ka miratuar legjislac ...
1 539 540 541 542 543 801 5410 / 8007 POSTS