Author: L. G

1 539 540 541 542 543 650 5410 / 6500 POSTS
Një 72-vjeçare arrestohet për mbi 700 vjedhje

Një 72-vjeçare arrestohet për mbi 700 vjedhje

Një 72-vjeçare e dyshuar për 700 vjedhje në dyqane, kryesisht në ato me lodra, u arrestua të hënën në Paris, njoftoi policia pariziane. Në orig ...
Çalja jashtë Kampionatit Botëror për shkak të dëmtimeve

Çalja jashtë Kampionatit Botëror për shkak të dëmtimeve

Kampionati Botëror i peshëngritjes nuk arriti të sjellë medalje për Shqipërinë as këtë të diel, me Briken Çaljen që mbeti jashtë podiumit pavarësisht ...
Sarri vlerëson Moratan dhe Hazardin pas fitores ndaj Palace

Sarri vlerëson Moratan dhe Hazardin pas fitores ndaj Palace

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, i ka vlerësuar Alvaro Moratan dhe Eden Hazardin pas fitores 3-1 në shtëpi ndaj Crystal Palace të dielën. M ...
Çmenduri në Udine: Milani fiton në sekondat e fundit falë Romagnolit

Çmenduri në Udine: Milani fiton në sekondat e fundit falë Romagnolit

Milani ka shënuar një fitore të jashtëzakonshme si mysafir ndaj Udinese në kuadër të javës së 11-të në Serie A. Ndeshja ishte pa gola deri në f ...
Aktivistët e LVV’së e godasin me vezë gruan e Fisit, ky tërbohet në FB

Aktivistët e LVV’së e godasin me vezë gruan e Fisit, ky tërbohet në FB

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Fisnik Ismaili, ka qenë cak i një sulmi me vezë, në mbrëmjen e së dielës. ...
Vjen reagimi i MPJ’së ndaj Serbisë për gjoja çnjohjet e Kosovës

Vjen reagimi i MPJ’së ndaj Serbisë për gjoja çnjohjet e Kosovës

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për media, nëpërmjet së cilës ka thënë se i vlerëson të papranueshme, ato që i ka ci ...
Dy të miturit të cilët u arratisën nga Burgu i Lipjanit kanë qenë duke vuajtur dënimin për vrasje

Dy të miturit të cilët u arratisën nga Burgu i Lipjanit kanë qenë duke vuajtur dënimin për vrasje

Dy të miturit të cilët u arratisën mëngjesin e sotëm nga Qendra e Burgut të Lipjanit, kanë qenë duke vuajtur dënimin për vrasje. Lajmin e ka ko ...
City e dyfishon epërsinë, shënon Aguero

City e dyfishon epërsinë, shënon Aguero

Manchester City e ka filluar shumë mirë ndeshjen ndaj Southamptonit. Skuadra e Pep Guardiolas e ka shënuar golin e dytë me anë të Kun Agueros n ...
Driton Kuka: Loriana e la Zvicrën për Kosovën dhe ia solli medaljen e parë familjes Kuka

Driton Kuka: Loriana e la Zvicrën për Kosovën dhe ia solli medaljen e parë familjes Kuka

Xhudistja kosovare Loriana Kuka është shapllur kampione evropiane U23, pas triumfit në finale ndaj gjermanes Christina Faber në të dielën Hungari ...
Shënohet goli i parë në ndeshjen Man City – Southampton

Shënohet goli i parë në ndeshjen Man City – Southampton

Manchester City ka kaluar në epërsi ndaj Southamptonit në kuadër të Premierligës. Goli erdhi në minutën e 6’ të takimit, pasi topi i Lorey Sane ...
1 539 540 541 542 543 650 5410 / 6500 POSTS