Author: L. G

1 538 539 540 541 542 801 5400 / 8007 POSTS
Thaçi i nis manipulimet me letrën e Presidentit të SHBA-së

Thaçi i nis manipulimet me letrën e Presidentit të SHBA-së

Një ditë pasi publikoi një letër të Trumpit, Presidenti Thaçi në Bruksel ka nisur ta përdorë atë kundër Qeverisë së Kosovës, që bashkë me partinë opoz ...
Gjermania miraton ligjin për punësim të të huajve të kualifikuar

Gjermania miraton ligjin për punësim të të huajve të kualifikuar

Qeveria e Gjermanisë e ka miratuar një ligj për migrimin që ka për synim joshjen e punëtorëve të shkathtë dhe të kualifikuar që vijnë nga shtetet jash ...
Dogana konfiskon 100 pako me cigare pa banderola dhe arreston një person

Dogana konfiskon 100 pako me cigare pa banderola dhe arreston një person

Dogana e Kosovës ka konfiskuar sasi të konsiderueshme të duhanit të kontrabanduar në rajonin e Ferizajt. Oficerët doganorë pas një pune operati ...
Buxheti i Maqedonisë për 2019-n para deputetëve: Paga më të larta dhe deficit më i ulët

Buxheti i Maqedonisë për 2019-n para deputetëve: Paga më të larta dhe deficit më i ulët

Ai theksoi se Propozim-buxheti i Republikës së Maqedonisë për vitin 2019 është dëshmia më e mirë se Qeveria vazhdon të punojë me përkushtim në arritje ...
Dyshohet se Rusia ka armë bërthamore në Krime

Dyshohet se Rusia ka armë bërthamore në Krime

Brukseli ka filluar një hetim për hakimin e komunikimit diplomatik të BE-së pas publikimit të shumë të dhënave, përfshirë përshkrimin e Krimesë si zon ...
Këtë javë procedohen projekt-udhëzimet për mbështetjen financiare për të akuzuarit e Speciales

Këtë javë procedohen projekt-udhëzimet për mbështetjen financiare për të akuzuarit e Speciales

Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se këtë javë do të procedohen për aprovim në Qeveri, dy projekt-udhëzimet për mbështetjen financiare për të akuzuar ...
Denohet Ramadan Muja për korrupsion me 1 vit burg me kusht

Denohet Ramadan Muja për korrupsion me 1 vit burg me kusht

Ish-kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, është dënuar me 1 vit burgim unik me kusht, pasi është gjetur fajtor për veprën penale “keqpërdorim ...
Vuçiqi iu dërgon në Bruksel pite Thaçit e Mogherinit

Vuçiqi iu dërgon në Bruksel pite Thaçit e Mogherinit

Një takim i liderëve të Ballkanit Perëndimor i organizuar nga kryediplomatja evropiane Federica Mogherini, po zhvillohet në Bruksel. Aty po m ...
Tentoi t’i vriste policët, arrestohet 33-vjeçari në Prishtinë

Tentoi t’i vriste policët, arrestohet 33-vjeçari në Prishtinë

Rreth orës 01:00 të ditës së sotme policia ka arrestuar një 33-vjeçar, i cili ka qenë duke kryer një vjedhje në rrugën “Rifat Burgjeviq” në lagjen Bre ...
Mediat serbe: Vajzat serbe në Kosovë, kalojnë natën me shqiptarë dhe ushtarë të KFOR-it

Mediat serbe: Vajzat serbe në Kosovë, kalojnë natën me shqiptarë dhe ushtarë të KFOR-it

Mediat serbe raportojnë për raste të prostitucionit të vajzave serbe në Kosovë. Femrat nga Serbia vijnë për një natë në Kosovë ku merren me pro ...
1 538 539 540 541 542 801 5400 / 8007 POSTS