Author: L. G

1 3 4 5 6 7 650 50 / 6500 POSTS
Parashikohen luhatje të mëdha të temperaturave në Kosovë

Parashikohen luhatje të mëdha të temperaturave në Kosovë

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës njofton se mot kryesisht i qetë dhe me diell do ta shoqëroj vendin gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit. Te ...
Rrahja në Prizren, paraburgim për dy persona

Rrahja në Prizren, paraburgim për dy persona

Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Përgjithshëm Penal, duke vendosur sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore të Prizrenit, ka caktuar masën ...
Në QKUK ka mungesë të barnave, pacientët vazhdojnë t’i blejnë vetë

Në QKUK ka mungesë të barnave, pacientët vazhdojnë t’i blejnë vetë

Në SHSKUK kanë thënë se gjendja është duke u përmirësuar, por drejtorë të spitaleve, drejtorë të klinikave në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ...
Kosova – Çekia, të gjitha biletat shiten brenda 15 minutave

Kosova – Çekia, të gjitha biletat shiten brenda 15 minutave

Stadiumi “Fadil Vokrri” do të jetë i stërmbushur për ndeshjen Kosova – Çekia. Gjatë ditës së sotme u hodhën në shitje biletat për ndeshjen që Kosov ...
Mayweather dhe Pacquiao nisin bisedimet për rimeç

Mayweather dhe Pacquiao nisin bisedimet për rimeç

Floyd Mayweather Jr ka treguar se i ka nisur bisedimet me Manny Pacquiao për një rimeç në Arabinë Saudite. Më 2015, Mayweather dhe Pacquiao e zhvil ...
29-vjeçari nga Istogu e rreh në mënyrë brutale një vajzë të komunitetit ashkali

29-vjeçari nga Istogu e rreh në mënyrë brutale një vajzë të komunitetit ashkali

Policia e Rajonit të Pejës ka njoftuar se ka arrestuar sot një person, pasi që i njëjti kishte goditur në mënyrë brutale një fëmijë të komunitetit ash ...
Lajmi i fundit: Firmoset marrëveshja AAK – PSD, garojnë me një listë zgjedhore

Lajmi i fundit: Firmoset marrëveshja AAK – PSD, garojnë me një listë zgjedhore

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ai i Partisë Social Demokrate, Shpend Ahmeti, edhe zyrtarisht kanë nënshkruar marr ...
Policia jep detaje, një i vdekur dhe katër të lënduar në autostradën “Ibrahim Rugova”

Policia jep detaje, një i vdekur dhe katër të lënduar në autostradën “Ibrahim Rugova”

Sot rreth orës 10:00 një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku si pasojë një person ka humbur jetën dhe katër të tje ...
Mesazhi i Lukakus pas kritikave për formën fizike

Mesazhi i Lukakus pas kritikave për formën fizike

Lukaku vazhdon të punojë shumë, për ta nisur sa më mirë sezonin në Serie A. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romelu Lukaku i ka dërguar mesaz ...
Aksident i rëndë në autostradën “Ibrahim Rugova”, dyshohet për të lënduar

Aksident i rëndë në autostradën “Ibrahim Rugova”, dyshohet për të lënduar

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova” Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ , ku dyshoh ...
1 3 4 5 6 7 650 50 / 6500 POSTS