Author: L. G

1 335 336 337 338 339 649 3370 / 6485 POSTS
Një lojtar konfirmon largimin nga Barcelona

Një lojtar konfirmon largimin nga Barcelona

Barcelona do të synojë të mbrojë titullin e kampionit në La Liga, e gjithashtu suksesin edhe në Ligën e Kampionëve. Para se të vazhdojë pjesën e dytë ...
Kessie në Premierligë për 40 milionë euro

Kessie në Premierligë për 40 milionë euro

Franck Kessie mund të luajë në Premierligë sezonin e ardhshëm, me Chelsean dhe Tottenham që janë të interesuar të sigurojnë shërbimet e tij. Mesfusho ...
Dikur rrezikonte të mbetej pa njërën këmbë, ndërsa mbrëmë ia shënoi dy gola Real Madridit

Dikur rrezikonte të mbetej pa njërën këmbë, ndërsa mbrëmë ia shënoi dy gola Real Madridit

Santi Carzola është njeriu i momentit. Mesfushori spanjoll duket se është ringjallur pas kalimit të periudhës më të vështirë në karrierën e tij. I ...
Adelina Ismaili sulmohet në Instagram pas intervistës për formimin e Ushtrisë

Adelina Ismaili sulmohet në Instagram pas intervistës për formimin e Ushtrisë

Më 14 dhjetor të vitit që e lamë pas, Adelina Ismaili festoi ditëlindjen e saj të 39-të. E pikërisht në atë ditë u bë edhe formimi i Ushtrisë së Koso ...
Bebe kërkoi burrë, Flori i thotë t’ia hap derën: Jam un burri, më shpejt nuk mund të vija

Bebe kërkoi burrë, Flori i thotë t’ia hap derën: Jam un burri, më shpejt nuk mund të vija

Bebe Rexha është mjaft aktive dhe e ndjekur nga fansat në rrjete sociale. E dje ajo befasoi ndjekësit e saj teksa tha se është e dëshpëruar për një b ...
Punonjësit shëndetësorë s’janë më në grevë, presin dyfishim pagash

Punonjësit shëndetësorë s’janë më në grevë, presin dyfishim pagash

Të gjitha institucionet publike shëndetësore në Kosovë, po ofrojnë shërbimet e nevojshme shëndetësore për pacientët. Ofrimi i shërbimeve është normal ...
Kosova e nis vitin pa buxhet

Kosova e nis vitin pa buxhet

Qëndrimet e opozitës për buxhetin e vitit 2019 kanë mbetur të njëjta si vitin e kaluar. Deputetët opozitarë, ata të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ...
Zaev trondit Serbinë: Më pëlqen heqja e kufirit Kosovë – Shqipëri, do të doja t’u bashkohej edhe Maqedonia

Zaev trondit Serbinë: Më pëlqen heqja e kufirit Kosovë – Shqipëri, do të doja t’u bashkohej edhe Maqedonia

Për kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, deklarata e kryeministrit shqiptar, Edi Rama për hapjen e kufirit me Kosovën, është e mirëseardhur. Duke ...
Objekti misterioz mbi Karolinën e Jugut ndez spekulimet e UFO-ve

Objekti misterioz mbi Karolinën e Jugut ndez spekulimet e UFO-ve

Një objekt misterioz i paidentifikuar fluturues ishte zbuluar gjatë ishullit Kiawah të Karolinës së Jugut gjatë festës së Krishtlindjeve, duke nxitur ...
16 vjet nga vrasja e Tahir Zemajt

16 vjet nga vrasja e Tahir Zemajt

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës do bëjë homazhe te varri i kolonelit, Tahir Zemaj në fshatin Strellc të Deçanit. Përmes një njoftimi për med ...
1 335 336 337 338 339 649 3370 / 6485 POSTS