Author: L. G

1 334 335 336 337 338 692 3360 / 6911 POSTS
Gucati thotë se Gjykata Speciale është e njëanshme dhe do të dështojë, paralajmëron protestë

Gucati thotë se Gjykata Speciale është e njëanshme dhe do të dështojë, paralajmëron protestë

Pas ftesave nga Gjykata Speciale për ish- pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për tu intervistuar nga kjo Gjykatë, u kërkua që të gjithë ish- ...
Ngjarjet e ditës së sotme në Kosovë

Ngjarjet e ditës së sotme në Kosovë

Këto janë ngjarjet e ditës në vendin tonë. 11:00 Qendra e Lëvizjes në Prishtinë mban mbledhjen e Këshillit të saj. Pjesa e parë është të hapur për m ...
Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbaje mot i vranët. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë ...
Lenjani shpjegon se çfarë i ndodhi pacientit që thuhej se nuk mori trajtim në QKUK

Lenjani shpjegon se çfarë i ndodhi pacientit që thuhej se nuk mori trajtim në QKUK

Basri Lenjani ka sqaruar rastin ku një qytetar u xhirua në korridoret e Klinikës Emergjente, të cilit pretendohet se nuk i është dhënë ndihmë mjekësor ...
Sfidë e re për diplomacinë kosovare nga Daçiq: Të hënën vjen një lajm i keq për Kosovën

Sfidë e re për diplomacinë kosovare nga Daçiq: Të hënën vjen një lajm i keq për Kosovën

Ivica Daçiq ka deklaruar se të hënën e 21 janarit një tjetër shtet do ta tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës. Ministri i Punëve të Jashtme i Serbi ...
Veseli deklarohet për taksën: Me asnjë kusht s’e dëmtojmë partneritetin me Amerikën

Veseli deklarohet për taksën: Me asnjë kusht s’e dëmtojmë partneritetin me Amerikën

Veseli ka thënë se Serbia duhet të respektojë Kosovën si shtet të pavarur. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit k ...
MTI-ja kontrollon pompat e derivateve, ka një lajm të keq për ata që nuk i vendosin çmimet

MTI-ja kontrollon pompat e derivateve, ka një lajm të keq për ata që nuk i vendosin çmimet

MTI-ja ka vazhduar sot me kontrollet në pompat e benzinës dhe naftës. Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka vazhduar sot me kontrollet në pompat e b ...
​KMDLNj kërkon trajtim të barabartë për avokatët para Gjykatës Speciale

​KMDLNj kërkon trajtim të barabartë për avokatët para Gjykatës Speciale

Qeveria e Kosovës ka ndarë një shumë prej 1.5 milionë euro për të paguar mbrojtjen e të akuzuarve të mundshëm nga Kosova nga Gjykata Speciale si dhe m ...
Pamjet e kamerave zbulojnë nëse iu ofrua ndihmë mjekësore të moshuarit në Emergjencë

Pamjet e kamerave zbulojnë nëse iu ofrua ndihmë mjekësore të moshuarit në Emergjencë

Pacienti A.H. video e të cilët u publikua mbrëmë, ka marrë ndihmë mjekësore në Klinikën Emergjente. Këtë e thënë sot drejtori i kësaj klinike Basri L ...
Kryeministri ka kërkuar ulje të pagës së tij

Kryeministri ka kërkuar ulje të pagës së tij

Ramush Haradinaj ka folur për grevën në shëndetësi, gjatë një takimi që ka pasur në Mitrovicë me strukturat e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Krye ...
1 334 335 336 337 338 692 3360 / 6911 POSTS