Author: L. G

1 333 334 335 336 337 801 3350 / 8007 POSTS
Qeveria ende pa vendim nëse do t’i pranojë kosovarët që janë në Siri

Qeveria ende pa vendim nëse do t’i pranojë kosovarët që janë në Siri

Qeveria e Kosovës do të veprojë njësojë sikurse shtetet tjera të koalicionit global kundër grupit militant Shteti Islamik (IS) me qytetarët të cilët v ...
Cili ishte gabimi, shitja e Ronaldos apo emërimi i Solarit, votojnë tifozët

Cili ishte gabimi, shitja e Ronaldos apo emërimi i Solarit, votojnë tifozët

Real Madrid u eliminua mbrëmë nga Liga e Kampionëve. Real Madrid u eliminua nga Liga e Kampionëve në 1/8 e finales nga Ajaxi, ndërsa pak kush e kisht ...
Kështu e feston Suarez eliminimin e Real Madridit

Kështu e feston Suarez eliminimin e Real Madridit

Real Madrid i befasoi të gjithë mbrëmë, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve. Real Madrid e kishte fituar ndeshjen e parë ndaj Ajaxit 2 me 1, por m ...
Kriza në Venezuelë, Maduro zotohet se do të mposhtë “pakicën e çmendur”

Kriza në Venezuelë, Maduro zotohet se do të mposhtë “pakicën e çmendur”

Kriza në Venezuelë, Maduro zotohet se do të mposhtë “pakicën e çmendur” Autori: Lajmi.net Bota, Lajme9:09, 6 March 2019 Presidenti i Venezuelës, N ...
Rritet eksporti i prodhimeve kosovare

Rritet eksporti i prodhimeve kosovare

Institucionet e Kosovës po vazhdojnë punën që të ketë sa më shumë lehtësira për bizneset e Kosovës. Këshilltari i ministrit të financave Lulzim Rafun ...
Grabiten 620 euro në një market të Prishtinës

Grabiten 620 euro në një market të Prishtinës

Në Prishtinë ka ndodhur një grabitje. “Në rrugën “Henry Dynan”, në Prishtinë viktimat mashkull K-Shqiptar dhe femër K-Shqiptare punëtore në Maxi-Mark ...
Me një vrimë në xham dhe me njolla gjaku, gjendet vetura e personit të zhdukur

Me një vrimë në xham dhe me njolla gjaku, gjendet vetura e personit të zhdukur

Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë për zhdukjen e një personi në Zubin Potok. Personi i cili u raportua si i zhdukur, mund të ketë pësuar keq. ...
Mot pranveror në Kosovë

Mot pranveror në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 18 gradë Celsius. Vendi ynë d ...
Seancë solemne për nder të Epopesë së UÇK-së

Seancë solemne për nder të Epopesë së UÇK-së

Për të shënuar 21- vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës sot Kuvendi mban seancë solemne. Kjo seancë e cila nis në ora 15:30 si pikë ...
Komuna e Drenasit reagon ndaj deklaratës së Avokatit të Popullit për nxënësen që u abuzua seksualisht

Komuna e Drenasit reagon ndaj deklaratës së Avokatit të Popullit për nxënësen që u abuzua seksualisht

Komuna e Drenasit ka reaguar duke thënë se institucionet komunale i kanë ofruar ndihmën e duhur nxënëses që u abuzua seksualisht. Gjatë ditës së djes ...
1 333 334 335 336 337 801 3350 / 8007 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19