Author: L. G

1 333 334 335 336 337 692 3350 / 6911 POSTS
Nëse njëra nga pesë kërkesat nuk plotësohet, PSD-ja nuk e voton buxhetin

Nëse njëra nga pesë kërkesat nuk plotësohet, PSD-ja nuk e voton buxhetin

Partia Socialdemokrate (PSD) në këmbim të votës pro buxhetit për vitin 2019 e ka kushtëzuar Qeverinë e Kosovës me pesë kërkesa. Ligji për dialogun, s ...
Tuchel pas nëntë golave të PSG: Nuk kam parë diçka të tillë më parë

Tuchel pas nëntë golave të PSG: Nuk kam parë diçka të tillë më parë

Paris Saint Germain mbrëmë janë treguar të pamëshirshëm në ndeshjen kundër Guingamp. Kampionët e Francës kanë shënuar plot nëntë gola për fitoren e t ...
Bayern dhe gjiganti i La Ligas në garë për Kane

Bayern dhe gjiganti i La Ligas në garë për Kane

Sulmuesi i Tottenham Hotspur, Harry Kane është një nga më të kërkuarit në top pesë ligat evropiane. I konsideruar si një nga sulmuesit më të mirë në ...
Shkon në 71 numri i viktimave nga shpërthimi i naftësjellësit në Meksikë

Shkon në 71 numri i viktimave nga shpërthimi i naftësjellësit në Meksikë

Numri i viktimave nga shpërthimi i naftësjellësit, mbrëmjen e së premtes, ka shkuar tashmë në 71, ndërsa dhjetëra të tjerë rezultojnë të plagosur. He ...
Dhjetë vjet nga shpërbërja e TMK-së në FSK

Dhjetë vjet nga shpërbërja e TMK-së në FSK

Në vitin 1999 nisi çarmatimi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për t’u shndërruar më vonë në Trupat Mbrojtëse të Kosovës. Në vitin 2000 përfundoi edh ...
Ky është prokurori që po i harton aktakuzat kundër ish-luftëtarëve të UÇK-së

Ky është prokurori që po i harton aktakuzat kundër ish-luftëtarëve të UÇK-së

Mediumi gjerman Deutche Welle shkruan se prokurori britanik, Allan Tiger, do të punojë në ngritjen e aktakuzave për ish-komandantët e UÇK-së në Gjykat ...
Joshua – Fury, fillon lufta mes promotorëve të boksierëve

Joshua – Fury, fillon lufta mes promotorëve të boksierëve

Promotorët e Anthony Joshuas dhe Tyson Fury janë futur në një “luftë” me njëri tjetrin. Në pamundësi për të aranzhuar një meç për gjigantët e boksit, ...
Flet Luka Modric, ja ku dëshiron ta vazhdojë karrierën

Flet Luka Modric, ja ku dëshiron ta vazhdojë karrierën

Fituesi i fundit i “Topit të Artë”, Luka Modric, është deklaruar rreth të ardhmes së tij në futboll. Ylli kroat ka bërë të ditur edhe njëherë se ka s ...
Higuain – Chelsea, argjentinasi do të jetë nga më të paguarit në Premierligë

Higuain – Chelsea, argjentinasi do të jetë nga më të paguarit në Premierligë

Gonzalo Higuain duket se përfundimisht do të kalojë tek Chelsea për pjesën e mbetur të sezonit. Argjentinasi thuhet të ketë arritur marrëveshje me sk ...
Nga mbipesha në forma super-seksi, ndryshimi drastik i Linda Halimit

Nga mbipesha në forma super-seksi, ndryshimi drastik i Linda Halimit

Linda Halimi po del të jetë këngëtarja shqiptare që 'fiton' sfidën e ndryshimeve ndër vite. Linda Halimi në vitet e fundit ka pësuar ndryshim drastik ...
1 333 334 335 336 337 692 3350 / 6911 POSTS