Author: L. G

1 332 333 334 335 336 496 3340 / 4953 POSTS
Haradinaj: Kosova ofron shumë mundësi për investitorët e huaj

Haradinaj: Kosova ofron shumë mundësi për investitorët e huaj

Ka nisur sot në Vjenë të Austrisë, Forumi Ekonomik i Vjenës, në të cilin Kosova po përfaqësohet nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Harad ...
Ministri Shala urdhëresë, ndalon shitjen e produkteve që nuk i referohen Kosovës si shtet

Ministri Shala urdhëresë, ndalon shitjen e produkteve që nuk i referohen Kosovës si shtet

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka marr edhe një urdhëresë në vazhdën e zbatimit të politikave që fuqizojnë Republikën e Kosovës. P ...
Komuna e Prishtinës ndan 75 mijë euro për dekorimin e shesheve

Komuna e Prishtinës ndan 75 mijë euro për dekorimin e shesheve

Komuna e Prishtinës, këtë vit ka ndarë 75 mijë euro për dekorimin e shesheve për festat e fundvitit, por ende nuk kanë përfunduar procedurat e tenderi ...
TBA tregojnë nëse do t’i shohim në duet Unikkatil dhe Ghetto Geasyn

TBA tregojnë nëse do t’i shohim në duet Unikkatil dhe Ghetto Geasyn

Kur flasim për Unikkatil dhe Getoar Selimin e dimë që bëhet fjalë për dy reperët më të famshëm shqiptarë. Unikkatil dhe Ghetto Geasy vijnë nga dy lab ...
Rama: FSK ka presione nga jashtë Kosovës, por do të jetë në shërbim të të gjithëve

Rama: FSK ka presione nga jashtë Kosovës, por do të jetë në shërbim të të gjithëve

Komandanti i Forcës së Sigurisë të Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama, po merr pjesë në Forumin Ndërkombëtar të Sigurisë në Halifax. Komandanti ...
Në Prishtinë, për 24 orë ndodhën 3 raste të kanosjes e dhunës në familje

Në Prishtinë, për 24 orë ndodhën 3 raste të kanosjes e dhunës në familje

Vetëm brenda 24 orëve të fundit në Prishtinë, Policia e Kosovës ka regjistruar tre raste të dhunës në familje dhe kanosjes. Policia e Kosovës, ka bër ...
Kafshët e bardha që duken se vijnë nga një planet tjetër

Kafshët e bardha që duken se vijnë nga një planet tjetër

Bardhësia në lëkurë, flokët e bardha dhe në irisin e syve njihet ndryshe si Albinizëm. Dhe kjo vjen si pasojë e mungesës së pigmentit melaninë në t ...
Horoskopi/ Ja çfarë parashikojnë yjet për ju

Horoskopi/ Ja çfarë parashikojnë yjet për ju

Njihuni me parashikimin e yjeve për ditën e hënë, 19 nëntor: Dashi-Dashuria: kjo është një ditë e rëndësishme për të dashuruarit, ju duhet t’i ku ...
Çfarë janë këta në këto 15 fotografi, gjeni apo dembelë?! (Foto)

Çfarë janë këta në këto 15 fotografi, gjeni apo dembelë?! (Foto)

Të gjithëve mund të na ketë ndodhur që të vihemi përpara një detyre e të jemi shumë të lodhur për ta bërë atë. E nuk janë të pakta rastet që kemi g ...
Projektet e këtij viti në Malishevë, drejt përfundimit

Projektet e këtij viti në Malishevë, drejt përfundimit

E drejtuar nga Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, sikur çdo të hëne edhe sot është mbajtur mbledhja e rregullt e Këshillit të Drejtorëve, ...
1 332 333 334 335 336 496 3340 / 4953 POSTS