Author: L. G

1 331 332 333 334 335 630 3330 / 6291 POSTS
Dhurata Dora vjen atraktive në fotosesionin e ri

Dhurata Dora vjen atraktive në fotosesionin e ri

Dhurata Dora ka publikuar një imazh joshës në Instagram. Dhurata Dora është goxha aktive në rrjete sociale, në të cilat vazhdimisht sjell imazhe të r ...
Shitësit e naftës obligohen të vendosin tabelat treguese të çmimeve

Shitësit e naftës obligohen të vendosin tabelat treguese të çmimeve

Theksohet se të gjithë operatorët ekonomik në rast të mos zbatimit do të ndëshkohen në përputhje me legjislacionin në fuqi. Ministri i Tregtisë dhe I ...
Shqetësuese: Gjashtë raste të vjedhjeve vetëm për 24 orë në Kosovë

Shqetësuese: Gjashtë raste të vjedhjeve vetëm për 24 orë në Kosovë

Izet Demaj, pjesëtar i Policisë së Kosovës pësoi dje nga hajnat të cilët kishin hyrë për të vjedhur në një bankë në Istog. I njëjti u qëllua me disa ...
Maqedonia në vendin e 68-të në listën e Forbesit të vendeve më të mira për biznes

Maqedonia në vendin e 68-të në listën e Forbesit të vendeve më të mira për biznes

Maqedonia është ranguar në vendin e 68-të në listën e revistës prestigjioze Forbes për udhëheqje me biznes. Si kritere janë marrë 15 faktorë, përfshir ...
Qeveria shtyn votimin e buxhetit

Qeveria shtyn votimin e buxhetit

Buxheti i Kosovës për vitin 2019 do të votohet në javën e tretë të janarit. Kështu bëri të ditur kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë mbledh ...
Veseli për ‘Syrin e Popullit’: Këta janë krahu i armatosur i Vetëvendosjes

Veseli për ‘Syrin e Popullit’: Këta janë krahu i armatosur i Vetëvendosjes

Në gjykimin e pjesëtarëve të organizatës ‘Syri i Popullit”, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili është ftuar në cilësinë e dëshmitarit ...
Rama ndryshon qeverinë, dy Ministra nga Kosova

Rama ndryshon qeverinë, dy Ministra nga Kosova

Edi Rama bëri ndryshime në qeveri, të cilat i njoftoi në Asamblenë e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama bëri ndryshime në qeveri, të cilat i n ...
Aksident i rëndë trafiku në Klinë, vdes një grua

Aksident i rëndë trafiku në Klinë, vdes një grua

Në Klinë gjatë ditës së djeshme është raportuar për një aksident trafiku me fatalitet. Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh ka bërë të ditur se ...
Momenti i përplasjes mes Veselit dhe Llumnicës në seancën e “Syrit të Popullit”

Momenti i përplasjes mes Veselit dhe Llumnicës në seancën e “Syrit të Popullit”

Seanca e "Syrit të Popullit" është tensionuar gjatë dëshmisë së Kadri Veselit. Veseli ka thënë se nuk e njeh Avni Llumnicën, ndërsa Llumnica i është ...
Ngjarje e rëndë në familje, dhëndri i pret veshët kunatit, vritet nga vjehrri

Ngjarje e rëndë në familje, dhëndri i pret veshët kunatit, vritet nga vjehrri

Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Topojan të Bulqizës. Mësohet se një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur, për shkak të një konfl ...
1 331 332 333 334 335 630 3330 / 6291 POSTS