Author: L. G

1 330 331 332 333 334 769 3320 / 7685 POSTS
Opozita dorëzon mandatet, zyrtarisht jashtë Parlamentit

Opozita dorëzon mandatet, zyrtarisht jashtë Parlamentit

Partia Demokratike dhe opozita e bashkuar ka dorëzuar zyrtarisht listat me mandatet e deputetëve të cilët kanë hequr dorë prej tyre pas vendimit të ma ...
UNDP: Papunësia, korrupsioni dhe varfëria, problemet kryesore në Kosovë

UNDP: Papunësia, korrupsioni dhe varfëria, problemet kryesore në Kosovë

Papunësia, korrupsioni dhe varfëria, vazhdojnë të mbesin problemet kryesore me të cilat përballen qytetarët e Kosovës, është thënë në raportin, Pulsi ...
Elita dhe Gjiko bëhen prindër, zbulohet emri i djalit

Elita dhe Gjiko bëhen prindër, zbulohet emri i djalit

Elita Rudi dhe Gjiko janë bërë prindër. Elita Rudi ka sjellë në jetë fëmijën që është djalë. Në Facebook, ajo ka zbuluar se fëmija quhet Zëri. ...
Protesta para Kuvendit, me mijëra nisen drejt Tiranës

Protesta para Kuvendit, me mijëra nisen drejt Tiranës

Me mijëra persona janë nisur këtë mëngjes drejt kryeqytetit për të marrë pjesë në protestën e opozitës së bashkuar. Në Shkodër sipas degës së PD në q ...
Një burrë i sëmur mental sulmon gruan me thikë

Një burrë i sëmur mental sulmon gruan me thikë

Një burrë me sëmundje mentale e ka sulmuar gruan e tij me thikë në Gjilan. Ankuesja femër ka njoftuar policinë se pas një mosmarrëveshje është sulmua ...
Masa të forta sigurie para protestës në Tiranë

Masa të forta sigurie para protestës në Tiranë

Para protestës së opozitës në Tiranë, Parlamenti mbrohet me tela me gjemba, për shkak të paralajmërimeve nga policia për dhunë të mundshme. Policia kë ...
Donald Trump i dërgon letër Zoran Zaev: Të gëzuar që do t’ju presim si aleati i 30-të i NATO-s

Donald Trump i dërgon letër Zoran Zaev: Të gëzuar që do t’ju presim si aleati i 30-të i NATO-s

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i ka dërguar letër kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev. Trump përmes saj ka uruar për ...
Në mungesë të ligjit, miratohen rregullore për mbrojtjen e fëmijëve

Në mungesë të ligjit, miratohen rregullore për mbrojtjen e fëmijëve

Kosova vazhdon të mos ketë Ligj për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve. Projektligji për mbrojtjen e fëmijëve, nga aspekti profesional, sipas zyrtarë ...
Shkon me armë në QKUK, arrestohet

Shkon me armë në QKUK, arrestohet

Policia ka arrestuar një person të dyshuar pasi që i është gjetur dhe konfiskuar një armë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit liro ...
Simeone flet për gjestin e tij të pahijshëm ndaj Juventusit

Simeone flet për gjestin e tij të pahijshëm ndaj Juventusit

Diego Simeone ka tentuar ta argumentojë gjestin e tij të pahijshëm në fitoren e Atletico Madridit ndaj Juventusit. Skuadra nga Madridi ka arritur të ...
1 330 331 332 333 334 769 3320 / 7685 POSTS