Author: L. G

1 2 3 4 5 630 30 / 6291 POSTS
Në Universitetin e Mitrovicës, stafi akademik s’e di as që ekziston Kodi i Etikës

Në Universitetin e Mitrovicës, stafi akademik s’e di as që ekziston Kodi i Etikës

Stafi akademik i Universitetit të Mitrovicës “Isa Boletini” nuk e di çfarë ndëshkimesh duhet t’iu jepen studentëve në rast të plagjiarizmit dhe kopiji ...
Zyrtare: Etrit Berisha transferohet te SPAL

Zyrtare: Etrit Berisha transferohet te SPAL

Edhe zyrtarisht Etrit Berisha është lojtar i SPAL. SPAL ka zyrtarizuar transferimin e portierit të Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, në formë hu ...
Interi i bën ofertë Dani Alvesit, braziliani preferon transferimin në La Liga

Interi i bën ofertë Dani Alvesit, braziliani preferon transferimin në La Liga

Mediat braziliane pretendojnë se Interi i ka bërë ofertë mbrojtësit anësor, Dani Alves, i cili është transferim i lirë këtë verë, mirëpo braziliani e ...
Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Morena Taraku ka njoftuar fansat se së shpejti publikohet projekti i ri. Morena Taraku ka dhënë një lajm shumë të mirë për fansat e saj me postimin ...
Ulqini me sqarim për pushuesit nga Kosova: Duhet të paguani taksë

Ulqini me sqarim për pushuesit nga Kosova: Duhet të paguani taksë

Komuna e Ulqinit ka vendosur që shtetasit e huaj që qëndrojnë në Ulqin duhet patjetër të regjistrohen në Organizatën Turistike të kësaj komune duke pa ...
Kosova humbi 12 milionë euro nga BE’ja, mbeturinat e rrezikshme s’kanë ku t’i lënë

Kosova humbi 12 milionë euro nga BE’ja, mbeturinat e rrezikshme s’kanë ku t’i lënë

Kosova ka më shumë se 100 tonelata të materieve të rrezikshme që ruhen në vende joadekuate dhe që mund të paraqesin rrezik për qytetarët. Kosova ka ...
Bebe Rexha feston 4 korrikun me paraqitje provokuese nga pishina

Bebe Rexha feston 4 korrikun me paraqitje provokuese nga pishina

Bebe Rexha ka festuar në shtëpinë e saj mbrëmë Ditën e Pavarësisë së SHBA-së. Këngëtarja Bebe Rexha ka festuar mbrëmë deri vonë me miqtë dhe të afë ...
Djali rrah babain në Ferizaj

Djali rrah babain në Ferizaj

Një person është arrestuar nën dyshimin se ka sulmuar fizikisht babanë e tij, duke i shkaktuar lëndime të lehta trupore. Viktima është dërguar për ...
Policia në aksion, arrestohen dy zyrtarë nën dyshimet për dallavere me patentëshoferë

Policia në aksion, arrestohen dy zyrtarë nën dyshimet për dallavere me patentëshoferë

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë e Shtetit është duke zhvilluar një aksion nëpër disa qendra ku mbahen provimet për autoshkollë, mëson Ga ...
Lyoni thyen rekordin për ndeshjen më të gjatë të futbollit, ndeshja zgjati 68 orë

Lyoni thyen rekordin për ndeshjen më të gjatë të futbollit, ndeshja zgjati 68 orë

Shoqata bamirëse e klubit francez Lyon e ka thyer rekordin për ndeshjen më të gjatë të regjistruar në histori të futbollit, duke e vazhduar lojën për ...
1 2 3 4 5 630 30 / 6291 POSTS