Author: L. G

1 2 3 4 5 795 30 / 7943 POSTS
Chelsea barazon me Valencian, rrezikon kualifikimin

Chelsea barazon me Valencian, rrezikon kualifikimin

Chelsea nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim në ‘Mestalla’ kundër Valencias në udhëtim, duke barazuar 2:2. ‘Blutë’ e Londrës kanë rrezik ...
Emiratet e Bashkuara Arabe japin 3 milionë euro ndihma për viktimat e tërmetit në Shqipëri

Emiratet e Bashkuara Arabe japin 3 milionë euro ndihma për viktimat e tërmetit në Shqipëri

Emiratet e Bashkuara Arabe do të ofrojnë ndihmën e tyre prej 13 milionë AED, ose 3 milionë euro, për viktimat e tërmetit që goditi Shqipërinë në 26 në ...
Liverpool dhe Napoli për një vend në 1/8 e finales, rikthehet Shaqiri

Liverpool dhe Napoli për një vend në 1/8 e finales, rikthehet Shaqiri

Liverpooli dhe Napoli do të bëjë betejë të drejtpërdrejt për të kaluar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, në ndeshjen e javës së parafundit në Gr ...
Barcelona dhe Dortmund luftojnë për kualifikim, formacionet zyrtare

Barcelona dhe Dortmund luftojnë për kualifikim, formacionet zyrtare

Barcelona dhe Dortmundi do të bëjë betejë të drejtpërdrejt për të kaluar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, në ndeshjen e javës së parafundit në ...
Rëndohet bilanci, shkon në 30 numri i viktimave

Rëndohet bilanci, shkon në 30 numri i viktimave

Ka shkuar në 30 numri i viktimave nga tërmeti. Viktimat që janë nxjerr nga rrënojat janë gjetur tek pallati 6 katësh nënë e bir, Dolora dhe Klaus R ...
Ambasadori amerikan: Koha që të formohet qeveria dhe të plotësohen premtimet elektorale

Ambasadori amerikan: Koha që të formohet qeveria dhe të plotësohen premtimet elektorale

Ambasadori i SHBA’së në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se tani pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve është koha për t’u krijuar sa më shpejt ...
Çfarë moti do të mbretërojë në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?

Çfarë moti do të mbretërojë në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?

Ditëve në vijim mot i ndryshueshëm, me shi dhe diell. Në fundjavë më ftohtë, të dielën edhe ngricat e para. Një sistem frontal i fushave të presion ...
Qeveria e Kosovës dhe Ambasada e Gjermanisë ofrojnë strehim për 800 persona në Prizren

Qeveria e Kosovës dhe Ambasada e Gjermanisë ofrojnë strehim për 800 persona në Prizren

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë, së bashku me qeverinë e Kosovës dhe organizatën GIZ, kanë lëshuar Parkun e Inovacionit dhe Trajnimit në Prizren si ve ...
Klubi Alpin-Bjeshkatar “Malisheva” Dhuron Tenda Dhe Pajisje Tjera Për Të Prekurit Nga Tërmeti

Klubi Alpin-Bjeshkatar “Malisheva” Dhuron Tenda Dhe Pajisje Tjera Për Të Prekurit Nga Tërmeti

Klubi Alpin-Bjeshkatar “Malisheva” ka shprehur ngushëllime për të gjithë familjarët e viktimave dhe të lënduarve nga Tërmeti që goditi Shqipërinë. ...
Familja Fejzullahu ndan 100 mijë euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Familja Fejzullahu ndan 100 mijë euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Familja Fejzullahu ka dhënë kontributin e saj. Këngëtari Ermal Fejzullahu ka treguar nëpërmjet Instagramit se ai me familje ka ndarë shumën prej 10 ...
1 2 3 4 5 795 30 / 7943 POSTS