Author: L. G

1 2 3 4 580 20 / 5791 POSTS
Rekord në La Liga: Kjo është diferenca mes Barcës dhe Realit këtë sezon

Rekord në La Liga: Kjo është diferenca mes Barcës dhe Realit këtë sezon

Ky edicion në La Liga do të futet në histori, për rekordin e pikëve që ndajnë dy rivalët kryesorë të këtij kampionati. Me humbjen e pësuar në xhiro ...
Taksa 100%, me cilat shtete e zëvendësoi Kosova Serbinë?

Taksa 100%, me cilat shtete e zëvendësoi Kosova Serbinë?

Kanë kaluar rreth gjashtë muaj që kur Qeveria e Kosovës vendosi taksën 100 për qind për importet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Për efektet e sa ...
Marko Gjuriq, serbëve: Bëni një shpërthim në përpjekjet e Prishtinës për ta marrë Veriun

Marko Gjuriq, serbëve: Bëni një shpërthim në përpjekjet e Prishtinës për ta marrë Veriun

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka komentuar procesin zgjedhor që po mbahet sot në komunat veriore të Kosovës. Gj ...
Arrestohet pejani pasi u martua me një të mitur

Arrestohet pejani pasi u martua me një të mitur

Një person është arrestuar në Pejë. Policia ka arrestuar një pëson pasi që i njëjti ishte martuar me viktimin femër rome, shtetase e Malit të Zi dh ...
Një delegacion i UEFA-s viziton Kosovën, kjo është arsyeja

Një delegacion i UEFA-s viziton Kosovën, kjo është arsyeja

Kosova do të vizitohet nga një delegacion i shtëpisë më të madhe të futbollit në Evropë, UEFA-s. Delegacioni i UEFA do të vëzhgojë ec ...
Zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri, deri në ora 11:00 kanë votuar 16% e qytetarëve

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri, deri në ora 11:00 kanë votuar 16% e qytetarëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti konferencën e dytë lidhur me zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar në katër komuna: Leposaviq, Zubin Pot ...
Gattuso ka një mesazh për Piatek

Gattuso ka një mesazh për Piatek

Trajneri i Milan, Gennaro Gattuso, ka dhënë një mesazh të qartë për Krzysztof Piatek, para ndeshjes së fundit të sezonit në Serie A. Gattuso e ka s ...
23 raste të pickimit të rriqrave në Prishtinë, për vetëm një muaj

23 raste të pickimit të rriqrave në Prishtinë, për vetëm një muaj

Për një muaj nga pickimi i rriqrave në Klinikën Infektive të QKUK-së, ndihmë kërkuar 37 pacientë. Përderisa viteve të kaluara shumica e pacientëve gra ...
KQZ: Të gjitha vendvotimet në veri janë hapur me kohë

KQZ: Të gjitha vendvotimet në veri janë hapur me kohë

Në veri të Mitrovicës janë hapur shtatë qendrat e votimit, ashtu siç edhe janë paraparë për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarë të katër komunave ...
Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius. ...
1 2 3 4 580 20 / 5791 POSTS