Author: L. G

1 2 3 260 10 / 2593 POSTS
FMN parashikon rritje ekonomike në Kosovë prej 4,2 për qind

FMN parashikon rritje ekonomike në Kosovë prej 4,2 për qind

Fondi Monetar Ndërkombëtar parasheh rritje ekonomike për Kosovën gjatë vitit 2019, prej 4,2 për qind. Por, sipas FMN-së kjo rritje mund të jetë më e m ...
Kosova dhe Greqia vendosin themelet e bashkëpunimit në transport

Kosova dhe Greqia vendosin themelet e bashkëpunimit në transport

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, është pritur sot në takim nga homologu grek Christos Spirtzis, me të cilin ka diskutuar për bashkëpunimin ndërs ...
Faqja islame në Facebook bën thirrje: Luftojeni Ushtrinë e Kosovës, janë miq të shejtanit

Faqja islame në Facebook bën thirrje: Luftojeni Ushtrinë e Kosovës, janë miq të shejtanit

Një faqe në Facebook, e quajtur ”Thirrja Në Islam” ka bërë një postim skandaloz. Kjo faqe në gjuhën shqipe ka postuar një fotografi ku shihet p ...
​Trump i shkruan presidentit të Kosovës, paralajmëron marrëveshje historike mes Thaçit dhe Vuçiqit

​Trump i shkruan presidentit të Kosovës, paralajmëron marrëveshje historike mes Thaçit dhe Vuçiqit

Presidenti amerikan, Donald Trump, përmes një letre, u ka kërkuar liderëve politikë në Kosovë që të kenë unitet në arritjen e një marrëveshjeje gjithë ...
Appathurai: Zgjidhja e dialogut me Serbinë, rruga e vetme e Kosovës drejt NATO-s

Appathurai: Zgjidhja e dialogut me Serbinë, rruga e vetme e Kosovës drejt NATO-s

Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s për Çështjet Politike dhe Politikën e Sigurisë, James Appathurai, në një intervistë dhënë Euro ...
Pas SHBA-së edhe KFOR-i gjerman i dhuron pajisje Kosovës

Pas SHBA-së edhe KFOR-i gjerman i dhuron pajisje Kosovës

Pas shndërrimit të Kampit të KFOR-it Gjerman në Prizren në Park Kosovar-Gjerman Inovativ dhe Trajnues, KFOR-i Gjerman përmes Ministrisë së Financave i ...
Trupat e tre viktimave në aksidentin në Leskovcit sot do të transportohen në Shkup

Trupat e tre viktimave në aksidentin në Leskovcit sot do të transportohen në Shkup

Trupat e tre viktimave nga Maqedonia nga aksidenti që ndodhi në Leskovc, sot do të sillen në Maqedoni, ndërsa rreth 15 persona ende janë për mjekim në ...
Haradinaj beson se para Vitit të Ri do të hiqen vizat

Haradinaj beson se para Vitit të Ri do të hiqen vizat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur optimist për liberalizimin e vizave. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përsëri është ...
Babai i lojtarit: Juventus një mundësi për De Ligt

Babai i lojtarit: Juventus një mundësi për De Ligt

Babai i Matthijs de Ligt konfirmon se Juventusi "mund të jetë një mundësi" për mbrojtësin e Ajaxit, por "ata nuk janë ekipi i vetëm". Juventusi ëhstë ...
Juventus e vë në shitje yllin e madh

Juventus e vë në shitje yllin e madh

Juventus po mendon që ta largoj një lojtar në janar. Juventus nuk llogaritë më në shërbimet e Sami Khediras. Mesfushori gjerman ka pasur disa lënd ...
1 2 3 260 10 / 2593 POSTS