Author: Fadil Gashi

1 2 3 4 5 394 30 / 3939 POSTS
Ministri britanik paralajmëron të dyshuarit rusë për Rastin Skripal

Ministri britanik paralajmëron të dyshuarit rusë për Rastin Skripal

Dy të dyshuarit në sulmin me agjent nervor në Sallsbëri kundër ish-agjentit rus, Sergei Skripal dhe vajzës së tij Yulia, do të ndalohen dhe gjykohen n ...
Kurti e Rashiq flasin kundër pazareve të Thaçit e Vucicit

Kurti e Rashiq flasin kundër pazareve të Thaçit e Vucicit

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se bashkë me Nena Rashiqin kanë folur sot kundër pazareve të rrezikshme të udhëheqësve të Kosovës ...
Veseli konfirmon që Vuçiq do që Liqeni i Ujmanit t’i takojë Serbisë

Veseli konfirmon që Vuçiq do që Liqeni i Ujmanit t’i takojë Serbisë

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, në një reagim në Fb, pas largimit të Vucicit nga Kosova, ka konfirmuar se Serbia e do Liqenin e Ujmanit. Ka thën ...
Veseli s’e ka parë protestën në Drenicë, brengoset se Vucic s’kishte siguri te Ujmani

Veseli s’e ka parë protestën në Drenicë, brengoset se Vucic s’kishte siguri te Ujmani

Shefi formal i PDK’së, Kadri Veseli, s’e ka thënë asnjë fjalë për protestën e banorëve të Drenicës, të cilët bllokuan Aleksander Vucicin të shkojë në ...
Anxhelina Hadërgjonaj përkrah këtij mashkulli: Shpirti im binjak!

Anxhelina Hadërgjonaj përkrah këtij mashkulli: Shpirti im binjak!

Anxhelina Hadërgjonaj është shumë e komentuar në titujt rozë. Ajo ka kohë që ka paralajmëruar rikthimin në muzikë, por këngëtarja ende nuk ka publi ...
Policia: Vucic ka lëshuar Kosovën, s’kishte asnjë incident, s’ka pasur të shtëna në Drenicë

Policia: Vucic ka lëshuar Kosovën, s’kishte asnjë incident, s’ka pasur të shtëna në Drenicë

Policia e Kosovës edhe zyrtarisht ka njoftuar për mbarëvajtjen e protestës kundër presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuciitit si dhe tentimin e këtij ...
Thirrje për largim të veturave pranë stadiumit “Fadil Vokrri”

Thirrje për largim të veturave pranë stadiumit “Fadil Vokrri”

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar të gjithë qytetarët që kanë veturat e parkuara rreth stadiumit “Fadil Vokrri” që janë të obliguar t’i larg ...
Veseli: Vuçiq vazhdoi retorikën e Millosheviçit – na duhet konsensus për sfidat që na presin

Veseli: Vuçiq vazhdoi retorikën e Millosheviçit – na duhet konsensus për sfidat që na presin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç edhe me këtë vizitë dëshmoi se liderët e Serbisë po e ...
Nënkryetari i Haradinajt akuza NISMA’s dhe Limajt: Po hani me dy lugë

Nënkryetari i Haradinajt akuza NISMA’s dhe Limajt: Po hani me dy lugë

Nënkryetari i AAK’së, Muharrem Nitaj, ka lëshuar akuza në drejtim të NISMA’s për Kosovën dhe Fatmir Limajt, duke thënë se zyrtarët e kësaj partie po h ...
Urologu i QKUK-së alarmon për gurët në veshka tek fëmijët, jep disa këshilla

Urologu i QKUK-së alarmon për gurët në veshka tek fëmijët, jep disa këshilla

Gurët në veshka tek një numër i madh i pacientëve të moshave të reja, është shqetësuese për urologun Dr. Sabit Mehmeti. Ai ka treguar shkaqet dhe simp ...
1 2 3 4 5 394 30 / 3939 POSTS