Author: Fadil Gashi

1 2 3 4 394 20 / 3939 POSTS
Isa Mustafa deklaron se ende ka nevojë për rehabilitim

Isa Mustafa deklaron se ende ka nevojë për rehabilitim

Ish-kryeministri i vendit njëherësh i pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa për një kohë të gjatë qëndroi larg skenës politike. Ai u ...
Evropa e Lirë: “Trepça” në krizë dhe afër falimentimit

Evropa e Lirë: “Trepça” në krizë dhe afër falimentimit

Kombinati metalurgjik “Trepça” aktualisht po përballet me vështirësi të mëdha të funksionimit, me nivel të ulët të prodhimit dhe me mos menaxhim të du ...
Mediat kroate godasin Vuçiqin që lartësoi Millosheviqin në Mitrovicë

Mediat kroate godasin Vuçiqin që lartësoi Millosheviqin në Mitrovicë

Ndoshta mund të duket bajate, por fjalimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq në Mitrovicë në mënyrë optimale mund të përshkruhet me thënien “ujku qim ...
Vetëvendosje kërkon udhëheqës që e mbrojnë Shtetin, e jo si Thaçi që i jep leje Vucicit

Vetëvendosje kërkon udhëheqës që e mbrojnë Shtetin, e jo si Thaçi që i jep leje Vucicit

Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për media ka reaguar rreth vizitës së presidentit serb Aleksandar Vuçiq në Kosovë. Vetëvendosja thotë ...
Asambleisti Shala i PSD-së kërkon përkrahje për shërimin e një të riut nga Suhareka

Asambleisti Shala i PSD-së kërkon përkrahje për shërimin e një të riut nga Suhareka

Asambleisti i Partis Social Demokrate në Suharekë Leonard Shala ka shpreh dëshiren që nepërmjet  rrjetit të tij social të kërkoj ndihmë për një bashkv ...
Kim Kardashian përfundon ditën me një imazh ku bën veprim të pahijshëm

Kim Kardashian përfundon ditën me një imazh ku bën veprim të pahijshëm

Kim Kardashian është emër që tashmë njihet në mbarë botën. Ajo njihet për format bombastike trupore, të cilat nuk ngurron t’i ekspozojë në rrjete s ...
Ramos shpërthen ndaj tifozëve të Anglisë pas kritikave

Ramos shpërthen ndaj tifozëve të Anglisë pas kritikave

"Atyre që më vërshëllejnë do të doja t’i kujtoja kërcënimet me vdekje që ka marrë familja ime”. Sergio Ramos nuk është aspak i kënaqur me pritjen e ...
Ismaili: Qytetarët e ndaluan hyrjen e Vuçiqit në Drenicë, a nuk kemi shtet?

Ismaili: Qytetarët e ndaluan hyrjen e Vuçiqit në Drenicë, a nuk kemi shtet?

Deputeti i Partisë Social Demokrate, Fisnik Ismaili ka reaguar pas vizitës së presidentit serb Aleksandër Vuçiq në Kosovë. Ismaili në Facebook ka ...
Sekretari i NISMA’s i përgjigjet Nënkryetarit të AAK’së: Krejt Kosova e dinë kush ha me dy lugë

Sekretari i NISMA’s i përgjigjet Nënkryetarit të AAK’së: Krejt Kosova e dinë kush ha me dy lugë

Sekretari për Marrëdhënie me Publikun në NISMA’n për Kosovën, Endrit Shala, ka reaguar pas akuzave të Nënkryetarit të AAK’së, Muharrem Nitaj, se zyrta ...
Thaçi i frikësohet takimit të Kurtit me Metën, shkoi sot në Durrës dhe drekoi me Presidentin shqiptar

Thaçi i frikësohet takimit të Kurtit me Metën, shkoi sot në Durrës dhe drekoi me Presidentin shqiptar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u takua sot në Durrës me homologun e tij shqiptar Ilir Meta. Takimi ndodhi një ditë pas atij që zhvilloi Albin Kur ...
1 2 3 4 394 20 / 3939 POSTS