Author: Fadil Gashi

1 2 3 394 10 / 3939 POSTS
Nis gjyqi për nënkryetarin e LDK-së, akuzohet për korrupsion

Nis gjyqi për nënkryetarin e LDK-së, akuzohet për korrupsion

Sot në Gjykatën Themelore në Pejë filloi procesi gjyqësor ndaj kryetarit të komunës së Istogut, Haki Rugova. Rugova po përballet me akuzat për ko ...
Gjendet i vdekuri në kanal, policia kërkon ndihmë për ta identifikuar

Gjendet i vdekuri në kanal, policia kërkon ndihmë për ta identifikuar

Një person është gjetur i pajetë ditën e djeshme. Policia thotë se në fshatin Gjoc në Kavajë, në një kanal, është gjetur një trup i pajetë i gjinisë m ...
Media evropiane jep alarmin, përmes një karikature paraqet hartën e “korrigjimit të kufijve”

Media evropiane jep alarmin, përmes një karikature paraqet hartën e “korrigjimit të kufijve”

Një nga mediat politike më të njohura në Evropë, “Politico”, i ka kushtuar në numrin e saj të radhës, me karikaturën kryesore në ballinë, zhvillimeve ...
LDK-ja e PSD-ja s’janë të gatshme për protesta

LDK-ja e PSD-ja s’janë të gatshme për protesta

Derisa Lëvizja Vetëvendosje ka filluar mobilizimin për protesta “në mbrojtje të integritetit territorial”, pas kërkesës së presidentit Hashim Thaçi pë ...
Caplan: Ndryshimi i negociuar i kufijve mund të normalizojë raportet Kosovë-Serbi

Caplan: Ndryshimi i negociuar i kufijve mund të normalizojë raportet Kosovë-Serbi

Ndryshimi i negociuar i kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, është në pajtim me të drejtën ndërkombëtare dhe se një veprim i tillë do të normalizonte ...
SHBA pritet të ketë qasje të ashpër kundër Gjykatës Ndërkombëtare Penale

SHBA pritet të ketë qasje të ashpër kundër Gjykatës Ndërkombëtare Penale

Shtetet e Bashkuara pritet të kenë qasje të ashpër kundër Gjykatës Ndërkombëtare Penale në Hagë, duke kërcënuar me sanksione kundër gjyqtarëve të së n ...
Afërdita Dreshaj në shoqëri të këtyre këngëtareve pas arritjes në Tiranë

Afërdita Dreshaj në shoqëri të këtyre këngëtareve pas arritjes në Tiranë

Pas një kohe të gjatë, Afërdita Dreshaj është kthyer në Shqipëri. Modelja po shijon pa fund qëndrimin në Tiranë dhe vazhdimisht shihet në shoqëri t ...
Thotë fjalë përekëse për politikanët e Drenicën, videoja po shpërndahet shumë në Facebook

Thotë fjalë përekëse për politikanët e Drenicën, videoja po shpërndahet shumë në Facebook

Pas vizitës së Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq në Kosovë, dhe tentimit për të hyrë në fshatin Banjë të Skenderajt kanë reaguar edhe mërgimt ...
“Vdes” Emergjenca e QKUK-së, 19 shtretër për gati 2 milionë banorë

“Vdes” Emergjenca e QKUK-së, 19 shtretër për gati 2 milionë banorë

Frekuenca ditore e pacientëve vetëm në Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është rreth 250 pacientë Kjo Klinikë aktual ...
Mediat serbe: Senatori amerikan do të sjellë në Beograd mesazhin e SHBA-ve për Kosovën

Mediat serbe: Senatori amerikan do të sjellë në Beograd mesazhin e SHBA-ve për Kosovën

Të hënën dhe të martën senatori amerikan, Ron Johnson do të qëndrojë në Serbi ku pritet t’i përcjellë mesazhet e presidentit amerikan, Donald Trump rr ...
1 2 3 394 10 / 3939 POSTS