Author: Fadil Gashi

1 2 3 67 10 / 668 POSTS
Jovanoviq: Autostrada Nish – Durrës, në dobi të Shqipërisë e në dëm të Serbisë

Jovanoviq: Autostrada Nish – Durrës, në dobi të Shqipërisë e në dëm të Serbisë

Vetëm ata që nuk kanë përgjegjësi shtetërore dhe diletantizëm gjeopolitik munden që në rrethanat aktuale të marrin vendime për pjesëmarrjen e Serbisë ...
Era Istrefi ‘çon’ në këmbë Rusinë! Nis performancën me Will Smith dhe Nicky Jam në finalen e Kupës së Botës

Era Istrefi ‘çon’ në këmbë Rusinë! Nis performancën me Will Smith dhe Nicky Jam në finalen e Kupës së Botës

Sapo nisi ngjarja më e rëndësishme e futbollit. Hapjen e finales së Kamionatit Botëror ‘Rusia 2018’ janë ngjitur në skenë për ta bërë, këngëtarja k ...
Gold AG flet për Unikkatil-in dhe tregon raportin që ka me BabaStars

Gold AG flet për Unikkatil-in dhe tregon raportin që ka me BabaStars

Reperi Gold AG po vazhdon të jetë aktiv në Instagram. E fansave vazhdon të ju interesoi se çfarë raportesh ka ai me reperët e tjerë, shkruan lajmi. ...
Dialogu nuk bëhet pa Thaçin dhe LDK-në?

Dialogu nuk bëhet pa Thaçin dhe LDK-në?

Dialogu me Serbinë shihet si zgjidhje e vetme për të arritur deri te një marrëveshje për normalizimin e raporteve midis Kosovës dhe Serbisë. Por, asku ...
Vrasësi i vëllait jetonte në Francë, ishte i dënuar me 13 vjet për një vrasje tjetër

Vrasësi i vëllait jetonte në Francë, ishte i dënuar me 13 vjet për një vrasje tjetër

Kishte disa ditë që ka ardhur në Kosovë për pushime. Por kosovari nga Franca 58 vjeç, që kishte pasaportë zvicerane, të shtunën vrau vëllain e tij, 4 ...
Përkrahësit e Erdoganit marshojnë në Prishtinë në njëvjetorin e puçit

Përkrahësit e Erdoganit marshojnë në Prishtinë në njëvjetorin e puçit

U mbajt në Prishtinë, marshi mbështetës ndaj Presidentit turk Recep Tajip Erdogan, në nder të përvjetorit të fitores së tij nga puçi në Turqi. ...
Dikur jetonte në këtë shtëpi, sot finalist i Kupës së Botës

Dikur jetonte në këtë shtëpi, sot finalist i Kupës së Botës

Luka Modric sot padyshim se është një nga lojtarët më të mirë në botë. Pas disa sezoneve të suksesshme të Real Madrid, mesfushori 31 vjeçar ka arri ...
Edhe në tjetër aksident trafiku në Klinë, ka të lënduar

Edhe në tjetër aksident trafiku në Klinë, ka të lënduar

Një aksident tjetër trafiku është shënuar gjatë orëve të para të pasdites së sotme në fshatin Rexhevë të komunës së Klinës. Aty, një motoçikletë ...
Lekaj: Kosova së shpejti bëhet me pilotë të aviacionit civil

Lekaj: Kosova së shpejti bëhet me pilotë të aviacionit civil

Ministri i Infrastrukturës së Kosovës, Pal Lekaj, ka njoftuar se vendi ynë shumë shpejtë do të bëhet me pilotë të aviacionit civil. Këtë ai e ka bë ...
Edhe një performancë e ‘zjarrtë’ nga Rita dhe Liam, pas ndarjes së këtij të fundit

Edhe një performancë e ‘zjarrtë’ nga Rita dhe Liam, pas ndarjes së këtij të fundit

Në këtë performancë, asaj iu bashkua edhe këngëtari Liam Payne, me të cilin ka duetin “For You”, shkruan lajmi.net. Rita dhe Liam performuan para p ...
1 2 3 67 10 / 668 POSTS