Author: GazetaLajm

1 2 3 4 5 6 1,781 40 / 17807 POSTS
Efektet shëndetësore të ndryshimit të orës

Efektet shëndetësore të ndryshimit të orës

Ndryshimi i orës ka efekte të pafavorshme shëndetësore që mund të zgjasin për disa muaj nga momenti i hyrjes në fuqi dhe për këtë arsye duhet të shfuq ...
A është kërcënuar me jetë? Flet Artan Lame: Erdha me ndonjë polic unë?

A është kërcënuar me jetë? Flet Artan Lame: Erdha me ndonjë polic unë?

Artan Lame, Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës këtë të mërkurë në emisionin Opinion ka treguar kërcënimet që ai ka marrë, sa i përket çështj ...
Priten përmbytje, Ministria Infrastrukturës tregon çfarë pritet të ndodhë 3 ditët në vijim

Priten përmbytje, Ministria Infrastrukturës tregon çfarë pritet të ndodhë 3 ditët në vijim

Reshje te dendura shiu përfshinë këtë të mërkurë territorin e Shqipërisë duke shkaktuar përmbytje të shumta në disa qytete. Disa rrugë kryesore të ...
Bushati flet hapur: Modeli i PS dështoi, në Shkodër krimi ka influencë politike

Bushati flet hapur: Modeli i PS dështoi, në Shkodër krimi ka influencë politike

“Është fakt që ne gabuam në Shkodër. Kjo nuk ka të bëjë thjeshtë dhe vetëm me kandidatin që ne ofruam në zgjedhjet e 30 qershorit por mendoj se në Shk ...
Deputetja gjeorgjiane e rrah gojës kolegun e saj

Deputetja gjeorgjiane e rrah gojës kolegun e saj

Një takimi i Komisionit Ligjor në kuvendin e Gjeorgjisë është kthyer në kaos pasi një deputete vendosi ta marrë drejtësinë në duart e saj, duke e godi ...
Ndodh edhe kjo në Gjilan: Arrestohet çifti pasi rrahën vjehrrin

Ndodh edhe kjo në Gjilan: Arrestohet çifti pasi rrahën vjehrrin

Policia e Kosovës ka njoftuar përmes raportit 24-orësh se ka arrestuar në Gjilan një çift për shkak se këta pas një mosmarrëveshje kanë fyer dhe kanos ...
Zidane rikuperon Modricin për derbi, nuk ia dalin Isco e Marcelo

Zidane rikuperon Modricin për derbi, nuk ia dalin Isco e Marcelo

Modric është rikuperuar dhe është ftuar për derbin e sotmën që Reali e zhvillon me Atleticon. Dalëngadalë Zinedine Zidane po e kompleton skuadrën. ...
Pamje fantastike nga hapësira

Pamje fantastike nga hapësira

Këto pamje nga hapësira janë jashtëzakonisht të mahnitshme. Pamjet janë marr nga një astronautë i NASA-së Peggy Whitson, përderisa ishte në një mis ...
Eskalon situata në tubimin e LDK-së në Viti, banori shpërthen në sharje e ofendime ndaj kryetarit

Eskalon situata në tubimin e LDK-së në Viti, banori shpërthen në sharje e ofendime ndaj kryetarit

Në fshatin Sodovinë e Muhaxherëve në Viti një banor ka sharë kryetarin e Vitisë, Sokol Haliti. Aty aktivistët e LDK-së e kanë pamundë ...
Në Kamenicë largohen posterët e Kadri Veselit, Kastrati tregon arsyen

Në Kamenicë largohen posterët e Kadri Veselit, Kastrati tregon arsyen

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati ka bërë të ditur se në komunën e tij, Inspektorati komunal sot ka larguar posterë nga shtyllat publike, për të ...
1 2 3 4 5 6 1,781 40 / 17807 POSTS