Author: GazetaLajm

1 2 3 4 5 1,846 30 / 18455 POSTS
Turqi, arrin në 277 numri i viktimave nga COVID-19

Turqi, arrin në 277 numri i viktimave nga COVID-19

Numri i viktimave nga COVID-19 në Turqi u rrit në 277, pasi 63 persona humbën jetën në 24 orët e fundit. Ministri turk i Shëndetësisë, Koca deklaro ...
Gani Geci: Albin Kurti ka qenë me PDK’në

Gani Geci: Albin Kurti ka qenë me PDK’në

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci, e ka lidhur formimin e Lëvizjes Vetëvendosjes me Partinë Demokratike të Kosovës. Geci ka thënë se Ve ...
COVID-19 i merr jetën zyrtarit të parë në qeverinë serbe

COVID-19 i merr jetën zyrtarit të parë në qeverinë serbe

Sekretari shtetëror në Ministrinë e Mjedisit në Serbi, Branisllav Bllazhiq, ka humbur jetën si pasojë e COVID-19. Ai është zyrtari i parë serb që k ...
Konjufca komenton deklaratën e Albin Kurtit të vitit 2014 ku kishte thënë se shumica krijon qeverinë

Konjufca komenton deklaratën e Albin Kurtit të vitit 2014 ku kishte thënë se shumica krijon qeverinë

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca, ka komentuar në emisionin DPT te Fidani në T7 një deklaratë të Albin Kurtit në vitin 2014 ku ...
Paraqiten probleme në Facebook, Instagram dhe WhatsApp – nuk shfaqen fotografitë

Paraqiten probleme në Facebook, Instagram dhe WhatsApp – nuk shfaqen fotografitë

Facebook, Instagram dhe WhatsApp po përballen me një problem në shfaqjen e fotografive. Përdoruesit raportojnë se postimet ose fotografitë specifik ...
Rreth 174 mijë njerëz janë shëruar në botë nga koronavirusi

Rreth 174 mijë njerëz janë shëruar në botë nga koronavirusi

Për 2 javë, Covid-19 kaloi në pandemi. 199 vende të botës u preken u infektuan gati gjysmë miliardë njerëz. Numri i të infektuarve me koronavirus n ...
Koronavirusi: Kaos në spitalet e Nju-Jorkut, pacientët shtrihen në korridore

Koronavirusi: Kaos në spitalet e Nju-Jorkut, pacientët shtrihen në korridore

SHBA është kthyer në vatrën kryesore të koronavirusit në botë dhe deri më tani ka regjistruar numrin më të madh të të infektuarve. Pamje tronditëse ka ...
Topanica e Kamenicës shpallet zonë karantinë, i infektuari kishte kontakt me banorët

Topanica e Kamenicës shpallet zonë karantinë, i infektuari kishte kontakt me banorët

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qendron Kastrati me anë të një postimi në Facebook ka lajmëruar se një fshat i kësaj komune është futur në karantinë ...
Del edhe testi i tretë i Angela Merkel për Covid-19

Del edhe testi i tretë i Angela Merkel për Covid-19

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka rezultuar negative edhe në testin e tretë për Covid-19. Megjithatë ajo do të vazhdojë të qëndrojë në karantinë ...
Rita shfaqet nudo para pasqyrës

Rita shfaqet nudo para pasqyrës

Këngëtarja kosovare Rita Ora ka bërë një postim të “rrezikshëm” sonte  Ajo ka postuar një foto ku shihet tërësisht e zhveshur para pasqyrës. Rit ...
1 2 3 4 5 1,846 30 / 18455 POSTS