Author: GazetaLajm

1 2 3 4 1,239 20 / 12382 POSTS
Edon Zhegrova i ka dy fjalë për tifozët

Edon Zhegrova i ka dy fjalë për tifozët

Mesfushori kosovar i ka falënderuar të gjithë për përkrahjen, në barazimin 2:2 ndaj Danimarkës Edon Zhegrova nuk e kishte natën e tij sonte, shkrua ...
Atë që nuk e bëri as Franca kundër Danimarkës, e realizoi Kosova

Atë që nuk e bëri as Franca kundër Danimarkës, e realizoi Kosova

Mediat e huaja kanë listuar të gjithë skuadrat e forta që nuk arritën të shënojnë kundër Danimarkës, por që Kosova e bëri, shkruan GE. Kili, Suedia ...
Tifozët shpërthejnë kundër Zhegrovës: As n’termin s’të kisha lënë me lu!

Tifozët shpërthejnë kundër Zhegrovës: As n’termin s’të kisha lënë me lu!

Tifozët e kanë vërshuar me komente Edon Zhegrovën në Instagram Pas brazimit 2-2 në “Fadil Vokrri” me Danimarkën, Zhegrova postoi një foto dhe shkro ...
Fushë Kosova gjashtë orë pa ujë të pijshëm

Fushë Kosova gjashtë orë pa ujë të pijshëm

Kompania Rajonale e Ujësjellësit Prishtina ka bërë të ditur se gjatë ditës së nesërme do të kenë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm në Fushë K ...
Vuçiq: Anëtarësimi i Serbisë në BE varet nga dialogu me Kosovën

Vuçiq: Anëtarësimi i Serbisë në BE varet nga dialogu me Kosovën

Dështimi për të rifilluar bisedimet e Kosovës dhe Serbisë mbi normalizimin e marrëdhënieve mund të destabilizojnë rajonin, sipas presidentit serb, Ale ...
Policja e Zelandës së Re me automatik dhe me shami në respekt të myslimanëve

Policja e Zelandës së Re me automatik dhe me shami në respekt të myslimanëve

Një police në Zelandën e Re ka treguar solidarizimin e saj për viktimat e sulmit të së premtes së kaluar në një mënyrë të veçantë. Ajo ka zgjedhur që ...
E tmerrshme: 7 vjeçari nga Kosova u pre në fyt nga 75 vjecarja në Zvicër kur po kthehej nga shkolla

E tmerrshme: 7 vjeçari nga Kosova u pre në fyt nga 75 vjecarja në Zvicër kur po kthehej nga shkolla

Nëna nuk e ka ditur deri në ora tetë e mbrëmjes që fëmija është therur. Vogëlushi 7 vjeçar ka mbetur i shtrirë për rreth gjysmë ore në rrugë me gjakde ...
Ambasadori francez: S’kemi vija të kuqe në marrëveshjen Kosovë – Serbi

Ambasadori francez: S’kemi vija të kuqe në marrëveshjen Kosovë – Serbi

Nuk kemi vija të kuqe kur bëhet fjalë për zgjidhjen e kontestit Serbi – Kosovë, që do të thotë se do të pranojmë çdo për të cilën merren vesh këto dy ...
Kapiteni i Kosovës i kundërpërgjigjet trajnerit të Danimarkës: Mos u nisni për stërvitje!

Kapiteni i Kosovës i kundërpërgjigjet trajnerit të Danimarkës: Mos u nisni për stërvitje!

Kapiteni i Kosovës, Herolind Shala, i është kundërpërgjigjur trajnerit të Danimarkës, Age Hareide, për deklaratën e tij se ndeshjen me Kosovën e lloga ...
Eriksen: “Mendova se do të fitonim me lehtësi, por u desh të luanim për barazim kundër një vendi të vogël”

Eriksen: “Mendova se do të fitonim me lehtësi, por u desh të luanim për barazim kundër një vendi të vogël”

Christian Eriksen është befasuar nga paraqitja e Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri”, që për pak e mposhti skuadrën e 10 në renditjen e FIFA-s. “Da ...
1 2 3 4 1,239 20 / 12382 POSTS