Author: GazetaLajm

1 2 3 4 1,490 20 / 14896 POSTS
Thaçi thotë se Serbia do ta japë Luginën, pa ia marrë Kosovës asnjë centimetër

Thaçi thotë se Serbia do ta japë Luginën, pa ia marrë Kosovës asnjë centimetër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur në një studio televizive në Shqipëri për idenë e tij për “korrigjimin e kufijve” mes Kosovës e Serbisë. ...
Aksident në Prishtinë, goditet një këmbësore

Aksident në Prishtinë, goditet një këmbësore

Një aksidenti ka ndodhur në Prishtinë, më saktësisht në vendin që njihet si “Xhamia e Llapit”. Motoçikleta ka goditur një grua, e cila menjëherë ës ...
111 mijë euro në fushatën për qentë endacak

111 mijë euro në fushatën për qentë endacak

Për të vetëdijesuar kosovarët si të sillen me qentë endacak u dhanë 111 mijë euro. Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës në janar të 2018 ...
Ja me çfarë emri e thërret Marina Vjollca Getin

Ja me çfarë emri e thërret Marina Vjollca Getin

Marina dhe Geti janë ndër çiftet më të pëlqyera të Estradës. Marina Vjollca para disa ditëve festoj ditëlindjen e saj dhe si duket aj ...
Femrat tregojnë gabimin më të madh që bëjnë meshkujt gjatë seksit

Femrat tregojnë gabimin më të madh që bëjnë meshkujt gjatë seksit

Femrat britaneze kanë treguar zakonet seksuale të meshkujve që i bezdisin ato. Gratë kohët e fundit zbuluan gabimet më të mëdha që bë ...
Profile: Kush janë personat që sot u arrestuan për përvetësim të 2.5 milionë eurove

Profile: Kush janë personat që sot u arrestuan për përvetësim të 2.5 milionë eurove

T7 sjell profilet e tre të arrestuarave që dyshohet që kanë përfituar kundërligjshëm 2.5 milion euro Emri i tij ishte i njohur edhe më herët. Por, ...
Thaçi: Sali Berisha ka punuar që Kosova të jetë autonomi kulturore nën Serbinë

Thaçi: Sali Berisha ka punuar që Kosova të jetë autonomi kulturore nën Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka sulmuar sërish shumë ashpër Sali Berishën. Ai ka thënë që gabimi më i madh i tij ka qenë që e ...
Kilogrami me përkufizim të ri

Kilogrami me përkufizim të ri

Për më shumë se 130 vjet u përkufizua si vlera e konstances bazë për ta definuar njësinë e masës, kilogramin. Por, nga kjo e hënë, ky ...
PSG kërkon reagon pas komenteve të Mbappe, lëshon komunikatë zyrtare

PSG kërkon reagon pas komenteve të Mbappe, lëshon komunikatë zyrtare

Ylli francez, Kylian Mbappe, ka nxitur shumë dyshime me deklarata e fundit duke lënë të hapur mundësinë për largimin nga kryeqyteti francez. ...
Përse asnjëherë nuk duhet tharë rrobat brenda shtëpisë

Përse asnjëherë nuk duhet tharë rrobat brenda shtëpisë

Që të gjithë ne kemi tharë ndonjëherë rrobat brenda shtëpisë. Por, ky veprim duket se dëmton mbarë shëndetin e familjarëve apo person ...
1 2 3 4 1,490 20 / 14896 POSTS