Author: GazetaLajm

1 1,983 1,984 1,985 1,986 1,987 1,991 19850 / 19906 POSTS
Nuk miratohet Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme

Nuk miratohet Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme

Komisioni për Legjislacion nuk e ka miratuar në parim Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme për çështjet në lidhje me Agjencinë Kosov ...
Suarez: Mund t’ia dalim edhe pa Cavanin

Suarez: Mund t’ia dalim edhe pa Cavanin

Ylli i PSG duket se nuk do të jetë gati fizikisht për t’u përballur me Francën por partneri i tij në sulm beson që Uruguai ka ende fuqi në sulm L ...
Gol në ndeshjen Suedi – Zvicër [Video]

Gol në ndeshjen Suedi – Zvicër [Video]

Suedia ka kaluar në avantazh me anë të golit të Emil Forsberg. Goditja e tij e fuqishme preku mbrojtësin e Zvicrës , Manuel Akanjin, dhe përfundo ...
E konfirmon edhe El Chiringito, Ronaldo në Juventus [Foto]

E konfirmon edhe El Chiringito, Ronaldo në Juventus [Foto]

Njëri prej gazetarëve më të afërt të Real Madridit, që ka edhe një emision ka shkruar në rrjetet sociale se Cristiano Ronaldo shpejt mund të bëhet loj ...
Real Madridi duhet ta transferojë Mbappen

Real Madridi duhet ta transferojë Mbappen

Ish lojtari i Los Blancos dhe drejtori i trajnerëqve në këtë klub beson që Real Madridi këtë verë duhet të bëj të pamundur që të blejë yllin PSG Mbapp ...
BQK: Ekonomia e Kosovës gjatë vitit 2018 pritet të rritet 4.2%

BQK: Ekonomia e Kosovës gjatë vitit 2018 pritet të rritet 4.2%

Projeksionet e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për vitin 2018 sugjerojnë se ekonomia e Kosovës do të karakterizohet me rritje reale që pritet të luha ...
Ozil e ndërron numrin e fanellës [Foto]

Ozil e ndërron numrin e fanellës [Foto]

Mesut Ozil do ta bartë fanellën me numrin 10 në Arsenal që nga stinori i ri. Mesfushori gjerman e ka bartur fanellën me numrin 11 që nga transfer ...
Pasojat e ngrohjes globale, zhduk një fshat që furnizon me ujë Manchesterin

Pasojat e ngrohjes globale, zhduk një fshat që furnizon me ujë Manchesterin

Një fshat i zhytur nën rezerva të mëdha uji është duke iu harxhuar ngadalë pasi ngrohja globale ka prekur vendbanimin e Cumbrias. Mardale Green, ...
Gani Dreshaj ka qejf që Ramush Haradinaj të jetoj 100 vjet [Foto]

Gani Dreshaj ka qejf që Ramush Haradinaj të jetoj 100 vjet [Foto]

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot po feston ditëlindjen e 50-të. Bashkëpartiaku i tij, ish-kandidati për kryetar të Istogut, Gani Dreshaj k ...
Ambasada Amerikane ndan mirënjohje për pjesëtarët e FSK-së

Ambasada Amerikane ndan mirënjohje për pjesëtarët e FSK-së

Atasheu ushtarak kolonel Jeffrey Fischer, në emër të ambasadorit amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ndau nga një certifikatë – mirënjohje për katër ush ...
1 1,983 1,984 1,985 1,986 1,987 1,991 19850 / 19906 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19