Author: GazetaLajm

1 1,958 1,959 1,960 1,961 1,962 1,968 19600 / 19672 POSTS
Italia mbyll Wikipedian në shenjë proteste

Italia mbyll Wikipedian në shenjë proteste

Wikipedia në Itali ka bllokuar lexuesit nga faqja e saj, në shenjë proteste për një ligj të Bashkimit Evropian rreth të drejtave të autorit në interne ...
Vogëlushja nga Turqia dyshohet se ka vdekur nga uria

Vogëlushja nga Turqia dyshohet se ka vdekur nga uria

Leyla Aydemir ishte një vajzë 4-vjeçare që është raportuar e humbur nga 15 qershori në provinccën Agri në Turqi. Ndërsa më 2 korrik ajo është gje ...
Akuza spektakolare e Iranit: Izraeli po na vjedh retë nga qielli

Akuza spektakolare e Iranit: Izraeli po na vjedh retë nga qielli

Një gjeneral iranian ka pretenduar që Izraeli po ua vjedh retë nga qielli Iranit në mënyrë që të shkaktojë thatësirë dhe krizë në Republikën Islamike, ...
Ministri i Brendshëm shkarkon Kryeshefin e suspenduar të IPK-së, Hilmi Mehmeti

Ministri i Brendshëm shkarkon Kryeshefin e suspenduar të IPK-së, Hilmi Mehmeti

Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, e ka shkarkuar nga detyra Kryeshefin e suspenduar të Inspektoratit Policor të Kosovës (IPK), Hilmi Mehm ...
Basha: Mafia shqiptare dhe narkoshteti i Ramës duhet të ndjejnë presionin e Italisë

Basha: Mafia shqiptare dhe narkoshteti i Ramës duhet të ndjejnë presionin e Italisë

Pas videos së ministrit të Brendshëm, Italian Mateo Salvini, i cili i shpalli luftë mafias, reagoi edhe kreu i opozitës shqiptare Lulzim Basha. S ...
Pse NISMA’s i mbeti hatri për mbledhjen e Qeverisë ku raportoi Thaçi

Pse NISMA’s i mbeti hatri për mbledhjen e Qeverisë ku raportoi Thaçi

Shyqyri Bytyqi i Nismës ka sqaruar përfundimisht pse Fatmir Limaj bashkë me ministrat e tij refuzuan të marrin pjesë në mbledhjen e Qeverisë ku ishte ...
Eliminohet Zvicra e Shqiptarëve [Video]

Eliminohet Zvicra e Shqiptarëve [Video]

Zvicra diti të dhurojë spektakël në ndeshjen kundër Serbisë por kjo nuk ishte e mjaftueshme pasi që u eliminua nga Suedia në 1/8 e finales Ka për ...
PSD pro dialogut, kërkojnë që Thaçi të mandatohet nga Kuvendi

PSD pro dialogut, kërkojnë që Thaçi të mandatohet nga Kuvendi

Partia Socialdemokrate thotë se Kuvendi i Kosovës duhet të marrë rolin drejtues dhe të mbikëqyrë procesin e dialogut politik, mes Kosovës dhe Serbisë ...
Nga Peja në Gjermani, gruaja që eksporton flija dhe prodhime vendore [Foto]

Nga Peja në Gjermani, gruaja që eksporton flija dhe prodhime vendore [Foto]

Flija është një ndër ushqimet tradicionale shqiptare më të shijshme. Si e tillë, ajo konsumohet shumë nga shqiptarët kudo që ndodhen. Por, bashkatdhet ...
E jashtëzakonshme: 19 mijë aeroplanë në të njëjtën kohë në qiell, asnjë aksident

E jashtëzakonshme: 19 mijë aeroplanë në të njëjtën kohë në qiell, asnjë aksident

Radari që i gjurmon fluturimet ka shpërndarë një video që tregon se si më shumë se 200.000 aeroplanë kanë fluturuar dhe janë ulur ditën e premte, e ci ...
1 1,958 1,959 1,960 1,961 1,962 1,968 19600 / 19672 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19